Debra ČR

2 000 letních kilometrů na cestách za „Motýlky“

23. 08. 2020

Po jarních měsících v karanténě se naplno rozjela terénní služba, která umožňuje rodinám s nemocí motýlích křídel setkávat se přímo v místě svého bydliště s odborníky z DEBRA ČR a osobně konzultovat vše, co je trápí. 

Od července se těší tým DEBRA ČR z jízdy v novém autě, které organizaci darovala Škoda auto. Za tu dobu náš odborný tým ujel více než 2000 km za „Motýlky“ a jejich rodinami. Výjezdy odborného DEBRA týmu jsou jednou z našich hlavních a klienty velmi ceněných aktivit. Sociální pracovnice, nutriční poradkyně a psycholožka vyjíždějí 1x týdně k rodinám do všech krajů České republiky.

Abychom zvládli setkávat se se všemi zájemci o naši pomoc, přibyla na jaře do Debry nová sociální pracovnice Dana Lengálová, která se právě terénní službě intenzivně věnuje: „Již čtvrtý měsíc mám tu čest osobně poznávat naše ‘Motýlky‘ a jejich úžasné rodiny, které mají můj velký obdiv za to, co vše v životě zvládají. Těší mě, že jim i díky našim návštěvám můžu s náročnými životními situacemi pomáhat.“

Na podzim je v plánu dokonce několikadenní putování (tzv. road trip) po Ústeckém kraji, během kterého stihnou naše kolegyně navštívit hned několik rodin za den a efektivně tak využít cestu z Brna, kde DEBRA sídlí.

#ŠKODAAUTOpomáhá

img_20200824_183019.jpg

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.