Debra ČR

25. 10. pokřtíme nový kalendář DEBRA 2017

23. 10. 2016
Jitka Čvančarová zahájí v úterý 25. 10. křtem charitativního kalendáře organizace DEBRA ČR sedmý ročník osvětové kampaně na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Vedle významných osobností českého veřejného života se tváří kalendáře letos stal i dvanáctiletý Saša, kterému lékaři po narození předvídali jen pár týdnů života.

Jitka Čvančarová už devět let coby patronka organizace DEBRA ČR pomáhá lidem, především dětem, s krutou, nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. „Když jsem se dozvěděla o nemoci motýlích křídel a poznala lidi, kteří jí trpí, vyvolalo to ve mně obdiv k jejich bojovnosti i úctu k těm, kteří jim neúnavně pomáhají. Začala jsem tak spolupracovat s organizací DEBRA, která je obrovskou podporou pro nemocné a jejich rodiny,“ říká Jitka Čvančarová, které se letos už po sedmé podařilo dát dohromady skupinu výrazných osobností českého veřejného života a vytvořit originální kalendář, z jehož prodeje půjde sto procent výtěžku na pomoc stovkám lidí, kteří v Česku nemocí motýlích křídel trpí.

Kalendář DEBRA.2017 lze zakoupit v našem dobročinném eshopu nebo ve všech prodejnách drogerie ROSSMANN.

Sto procent výtěžku z prodeje kalendáře putuje na podporu pacientů. Kalendář lze koupit na adrese http://www.debra-cz.org/dobrocinny-eshop

Autorkou fotografií je držitelka ceny Czech Grand Design, fotografka Bet Orten. Autorem konceptu kampaně Jan Pavlacký.

Saša

Saša se narodil v roce 2004 v Užgorodě, o jeho onemocnění řekli lékaři rodičům hned po porodu. Stejně jako to, že se takové děti dožívají dvou až tří týdnů. Kmotr malého Saši, který žil v té době v Česku, jim ale přinesl naději. Díky jeho pomoci se jim podařilo získat o Sašově onemocnění mnohem více informací. Dozvěděli se i o existenci Klinického EB Centra v Brně a o organizaci DEBRA. Po třech letech se jim skutečně podařilo dostat do České republiky, kde našli špičkovou lékařskou péči, díky níž dnes může Saša chodit do školy a, v rámci omezení, která mu nemoc přináší, žít jako normální kluk.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.