Debra ČR

Abeceda rodinných financí

04. 05. 2013

Součástí programu ozdravného pobytu ve Vojtěchově byl dospělým účastníkům nabídnut letos vzdělávací projekt Abeceda rodinných financí. Tento projekt byl realizován za finanční podpory společnosti CSR Consult, s.r.o.

abeceda_rodinnych_financi.png

Víme, že náklady na živobytí jsou několikanásobně vyšší u rodiny s pacientem s EB než v rodinách, kde není nutnost hradit ošetřovací materiál a ostatní potřebnosti, které vyžaduje toto specifické onemocnění. Velmi důležité je, aby rodiny dokázaly vyjít s finančními prostředky, které mají k dispozici. Vzhledem ke skutečnosti, že mnohé rodiny se obrací s prosbou o finanční podporu na různé organizace a nadace, jsme se rozhodli, našim uživatelům projekt, který může pomoci a poradit, jak co nejlépe s výdaji nakládat, nabídnout. Tehoto projektu jsme se se zájmem zúčastnili taktéž my, pracovnice sdružení. Školení bylo rozděleno do tří dnů po jednotlivých tématech:

I. Rodinný rozpočet

Správně sestavený rodinný rozpočet = kontrola nad vlastními financemi

II. Peníze v pracovně právním vztahu a zaměstnavatele

Jak komunikovat se zaměstnavatelem

Kroky před zahájením podnikání

Co dělat, když přijdu o práci

III. Podepsat můžeš – přečíst musíš

Na co si dát pozor při podepisování smluv

Co si hlídat ve smlouvě at.

Lektorka školení, paní Zdena Soukupová, velmi příjemnou a zábavnou formou prezentovala tipy a rady, jak mít své finance pod kontrolou. Dle ohlasů přítomných účastníků se kurz vydařil a v mnohém inspiroval pro praktický život.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.