Debra ČR

Aukce šperků pro organizaci DEBRA ČR

20. 11. 2016

Tisková zpráva

    1. 2016

České korálkářky z charitativního projektu Společnýma rukama se rozhodly ve své třetí akci pomoct organizaci DEBRA ČR, z.ú., která podporuje pacienty s tzv. nemocí motýlích křídel. Technikou šitého šperku z korálků tak vzniklo 45 módních doplňků s motýlí tématikou. Tyto budou vydraženy v termínu od 21. 11 do 4. 12. 2016 na http://spolecnyma-rukama.cz/aukce/. Tato stránka bude aktivní až počátkem aukce, šperky si můžete zatím prohlédnout na webu http://spolecnyma-rukama.cz/prohlednete-si-motylky-pro-debra-cr-i/. 100% získaných finančních prostředků věnujeme organizaci DEBRA ČR, z.ú.

Ke koupi budou jak šperky zcela luxusní a jedinečné, tak i drobnosti, kterými můžete potěšit Vaše blízké (nejen) pod vánočním stromečkem. Vše jsou originály, které trpělivé ruce českých korálkářek šily perličku po perličce. Pro potřeby aukce šperky nafotila Lucie Baldé. Všechny kousky si můžete naživo prohlédnout v Praze v obchodě Koralky.cz v ulici Milady Horákové 58, v prodejní galerii BJ Shop v pražské Lucerně a galerii umění Valér v Karlíně. Zkuste si i Vy ulovit svého motýlka!

spolecnyma_rukama_banner.jpg

Autorky z projektu se vyjádřily následně: „Pomáháme tam, kde je to potřebné. Cíleně. Zároveň propagujeme a zviditelňujeme mravenčí práci při výrobě šitých šperků,“ říká Marta Koudelová. Alena Bošková dodává: „Výroba šperků pro akci Motýlci pro DEBRA ČR byla pro mě dvojnásobným potěšením - vyráběla jsem šperky z korálků a zároveň jsem tímto svým koníčkem mohla podpořit dobrou věc “. A názor Jany Michalcové? „I korálky můžou pomáhat. Pomáhat prostřednictvím šitého šperku. Společnýma rukama je pro mě skvělá příležitost jak mohu pomoci druhým svým koníčkem. Vytvořit šperk, ve kterém je kousek mého já, a ne jen neosobním zasláním finanční částky“.

Mottem organizace DEBRA ČR je: „Pomáháme lidem s nemocí motýlích křídel prožít co nejvíce a trpět přitom co nejméně“. Díky projektu Společnýma rukama můžete pomoct i Vy!

Skupina Společnýma rukama byla založena na začátku roku 2015. Jejím cílem je sdružovat české korálkářky, které společně tvoří originální autorské šperky. Tyto šperky jsou následně draženy při různých příležitostech, přičemž výtěžek z každé dražby putuje v plné výši na konta vybraných nadací. Prvním takovým počinem byl květinový náhrdelník Séraphiné, ze kterého ve spolupráci s módní návrhářkou Petrou Pilařovou vznikly unikátní svatební šaty. Spolupracovalo na něm všech 22 zakládajících členek projektu. Vydražená částka podpořila nadaci Pink Bubble.

Druhou akcí byla společná dražba na webových stránkách projektu (www.spolecnyma-rukama.cz). Tentokrát se jednalo o šperky darované členkami projektu, některé autorky navíc vytvořili úplně nové kousky z materiálu věnovaného partnerskou firmou Korálky.cz . Vybrané finanční prostředky tentokrát pomohly přímo konkrétní osobě, a to paní Petře Černé, která se i přes svůj vlastní handicap sama stará o postižené děti.

Projekt Společnýma rukama můžete sledovat na oficiálních stránkách

Kontaktní e-mail: spolecnymarukama@seznam.cz

Kontantní telefon: Monika Otmílie Kašparová 737456311

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.