Debra ČR

Benefiční divadelní představení VITKA a Mezinárodní svátek dárcovství

28. 11. 2018

Krásný divadelní zážitek i radost z podpory těch, kteří to opravdu potřebují. Obojí čekalo diváky, kteří 27. listopadu 2018 navštívili benefiční divadelní představení pořádané chritativní organizací DEBRA ČR a společností HARTMANN. Již 4. ročník této benefice přines 146 396 Kč na podporu pacientů s nemocí motýlích křídel.

dsc_0763_kopirovat.jpg

Už potřetí proběhlo toto benefiční představení v brněnském divadle Husa na provázku. Letos si mohli diváci užít představení Vitka, představující osudu mladé talentované brněnské skladatelky, dirigentky a femme fatale Vítězslavy Kaprálové očima spisovatelky Kateřiny Tučkové a režisérky Anny Petrželkové.

Toto benefiční divadelní představení bylo výjimečné hned v několika ohledech. Tím prvním bylo samotné datum konání. Akce proběhla na Mezinárodní svátek dárcovství. Tzv. Giving Tuesday podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos tedy Giving Tuesday připadl na úterý 27. listopadu a my jsem rádi, že jsme se mohli připojit a výtěžek z představení tak byl přičten k celkové darované částce v České republice za tento den, která činí rekordních 31 921 758 korun!

Další výjimečností byla hned dvě ocenění udělená v předvečer konání akce. Představitelka titulní postavy Tereza Marečková obdržela v pondělí za tuto roli Cenu Divadelních novin za nejlepší herecký výkon bez ohledu na žánr. Blahopřejeme k tomuto krásnému ocenění a děkujeme všem účinkujícím a tvůrcům za krásné představení!

No a druhým oceněným byla DEBRA :-) Jsme moc šťastní, že naše organizace získala ocenění Neziskovka roku 2018 v kategorii Střední neziskovka. Velmi si toho vážíme! Děkujeme za milou nominaci, která vzešla od našich milých klientů i za ocenění hodnotící komise.

Po představení bylo tedy hned několik důvodů ke slavnostnímu přípitku, který jsem si mohli vychutnat díky našemu partnerovi Bohemia Sekt.

Mnohokrát děkujeme všem divákům, kteří zaplnili hlediště divadla Husa na provázku do posledního místa! Poděkování patří všem, díky nimž se mohl tento krásný večer uskutečnit a přinést nádhernou částku na podporu lidí s nemocí motýlích křídel.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.