Debra ČR

Charitativní divadelní představení AMADEUS (TJ. MILOVANÝ BOHEM) vyneslo nádherných 200.879 Kč na podporu pacientů s nemocí motýlích křídel

13. 10. 2016

Organizace DEBRA ČR, z.ú., ve spolupráci s dlouholetým váženým partnerem firmou HARTMAN-RICO uvedla dne 12. 10. 2016 v 19:00 v Divadle Husa na provázku v Brně charitativní divadelní představení AMADEUS (TJ. MILOVANÝ BOHEM). Cílem tohoto slavnostního večera bylo získat finanční prostředky na projekty pro pacienty se vzácným onemocněním epidermolysis bullosa congenita (EB) a jejich rodiny, o které se DEBRA ČR stará. Konkrétní inscenace Vladimíra Morávka byla vybrána ve spolupráci s Divadlem Husa na provázku, kterému mnohokrát děkujeme za spolupráci na přípravě večera. V hlavních rolích se představilo rodinné duo Martin a Miroslav Donutilovi. Máme obrovskou radost, že se díky podporovatelům DEBRA ČR podařilo toto krásné představení zcela vyprodat.

img_7838.jpg

Díky vstřícnému přístupu návštěvníků představení i firemních dárců, se podařilo získat na podporu pacientů s nemocí motýlích křídel neuvěřitelnou částku 200.879 Kč.

Část z této nádherné sumy byla získána při prodeji lístků na představení, část je příspěvkem zaměstnanců společnosti Česká spořitelna a.s. a část pak výtěžkem ze zapečetěné kasičky veřejné sbírky, která byla umístěna ve foyer divadla.

„DEBRU ČR podporujeme již dlouhou řadu let. S myšlenkou zorganizovat benefiční představení přišel před dvěma lety tehdejší generální ředitel Ľubomír Páleník a je naší nadějí, že se nám podařilo založit tradici, která přinese každý rok další prostředky tak potřebné pro zlepšení kvality života pacientů s touto nelehkou diagnózou,“ uvedla Sylwia Říhošková, manažerka korporátní komunikace a brandingu, společnosti HARTMANN-RICO a. s., která předávala v závěru večera šek s vybranou částkou.

img_5104.jpg

„Máme obrovskou radost, že existuje tolik podporovatelů DEBRA ČR, kterým není lhostejný osud našich pacientů s touto vzácnou a záludnou nemocí. Výtěžek bude z části využit na dofinancování projektů pro naše pacienty, jako je např. ozdravný pobyt či výroční konference. Část z kasičky veřejné sbírky pak bude využita na přímou podporu pacientů, především na nákladný ošetřovací materiál, který naši pacienti nezbytně potřebují,“ poděkovala závěrem večera za podporu ředitelka DEBRA ČR Lucie Marková.

hartmann_slogan_cz.jpg

Partneři charitativního představení

gaute.png

bauhaus_logo.jpg

zempron_-_logo_s.r1.jpg
539px-ceska_sporitelna.svg.png

mhc_logo_srgb_0.jpg

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.