Debra ČR

Charitativní minipůlmaraton DEBRA

08. 05. 2017

Charitativní minipůlmaraton DEBRA se konal v rámci doprovodného programu pátého ročníku běžeckého závodu Craft Brněnský půlmaraton/Brněnská desítka v neděli 16. dubna 2017. Ze startovného závodu se podařilo získat 10.300 Kč a další téměř 3.000 Kč přidali návštěvníci akce do kasičky veřejné sbírky DEBRA ČR.

Nesoutěžní běh na podporu lidí s nemocí motýlích křídel odstartoval na zaplněném náměstí Svobody první náměstek primátora města Brna Petr Hladík. Na start se postavila více než padesátka běžců včetně nevidomého sportovce Aleše Moravce. Tým DEBRA reprezentoval i jeden z pacientů s EB Honza, který trasu absolvoval na speciálně upraveném kole. Kdo doběhl v závodě první a kdo poslední, nebylo tentokrát vůbec důležité. Podstatný byl úsměv na tváři a pomoc těm, kteří mají kůži křehkou jako motýlí křídla.

img_6037.jpg

Celá akce měla i osvětový charakter. Hlavní závod si nenechalo ujít 1500 startujících z 37 zemí světa a bezpočet diváků. Sportovní událost neunikla ani pozornosti kamer České televize (reportáž ČT Sport). Mezi startujícími byla i necelá stovka těch, kteří si nenechali ujít ani jeden z dosavadních pěti ročníků závodu. „Jsme rádi, že se lidí na naše akce vrací. Letos se opět ukázalo, že i přes obecný úbytek účastníků na silničních bězích, patří náš půlmaraton a desítka k největším akcím nejen v regionu,“ uvedl za pořadatele Aleš Čtvrtníček.

Jsme velmi rádi za navázanou spolupráci s BehejBrno.com a věříme, že v ní budeme i v budoucnu pokračovat. Spojení sportu a pomoci potřebným má velký smysl a také oblibu u široké veřejnosti. V Brně navíc sídlí jak DEBRA ČR tak Klinické EB Centrum, které jako jediné zařízení v ČR poskytuje vysoce specializovanou zdravotní péči pacientům s nemocí motýlích křídel.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.