Debra ČR

Čvančarová: Dík podpoře festivalu získala DebRA ČR přes 600 tisíc

14. 05. 2013

Sdružení DebRA ČR bylo letošním neziskovým partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Dík podpoře festivalu, sponzorů a přízni filmových fanoušků tak získali pacienti s nemocí motýlích křídel za jediný týden na svoji léčbu šest set tisíc korun a mediální partnerství v hodnotě jeden a půl milionu.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se rozhodl v rámci svého 48. ročníku podpořit aktivity sdružení DebRA ČR, které pečuje o stovky lidí trpících vzácnou genetickou chorobou Epideromolysis bullosa. „V životě sdružení DebRA ČR byla účast na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary zlomovým okamžikem. Ve chvíli vzrostlo povědomí veřejnosti o tom, co je nemoc motýlích křídel a čím si naši pacienti procházejí. Právě ti zároveň získali přes naše sdružení cennou finanční podporu, ze které bude hrazena jejich léčba a další nezbytné služby,“ říká patronka DEBRA Jitka Čvančarová a dodává: „Velice děkujeme Jiřímu Bartoškovi a celému vedení festivalu za to, že měli odvahu podpořit tak malé sdružení, jako jsme my, a že měli vůli našim pacientům skutečně pomoci. Dík patří i všem sponzorům a partnerům, již se v průběhu festivalu k DEBRA připojili, stejně tak jako filmovým fanouškům, kteří se o aktivity DEBRA zajímali a podpořili je například koupí kávy v naší Ostnaté kavárně.“

Sdružení DebRA ČR získalo za jediný týden v Karlových Varech pro své pacienty 600 tisíc korun a mediální partnerství v hodnotě jednoho a půl milionu. „Celý výtěžek z těchto aktivit poputuje na konto našeho sdružení, jež slouží k financování léčby, sociálního poradenství, ozdravných pobytů a dalších služeb pro pacienty s nemocí motýlích křídel,“ říká koordinátorka osvětové charitativní kampaně 12 plus 12 Magda Hrudková, podle které mediální podporu DebRA ČR využije zejména pro další ročník projektu 12 plus 12. Právě ten je totiž pro DEBRA, která se snaží nebýt závislou ryze na státních dotacích, dalším zdrojem příjmů.

Přehled příjmů sdružení DebRA ČR z průběhu MFF KV naleznete níže.

Jak MFF KV, filmoví fanoušci, sponzoři a partneři sdružení DebRA ČR podpořili:

Mediální balíček 1 460 000 korun

Podpora mediálních partnerů MFF KV aktivitám DebRA ČR.

Ostnatá kavárna 160 000 korun

Výdělek z prodeje nápojů byl stoprocentním příjmem sdružení DebRA ČR.

Hudební večírek DebRA ČR 76 680 korun

Výtěžek z dobrovolného vstupného na koncert na podporu sdružení DebRA ČR.

Štafeta s ostnatou koulí 15 000 korun

Sázka se sponzorem sdružení DebRA ČR.

Oranžové kolo 250 052 korun

Oranžové kolo Nadace ČEZ.

Moët & Chandon 100 000 korun

Dar od společnosti Moët & Chandon.

The Czech Chicks 25 000 korun

Prodej originálních triček módních bloggerek na podporu DebRA ČR.

Celkové příjmy sdružení DebRA ČR

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.