Debra ČR

Cyklo-maraton pod křídly motýlů – shrnutí

11. 08. 2016

Již podruhé se parta nadšenců postavila na start extrémního cyklistického závodu s cílem sáhnout si na dno svých sil a pomoci lidem s nemocí motýlích křídel. A opět se to povedlo!

Metrostav handy cyklo maraton 2016 se jel od 2. do 6. srpna. Úkolem bylo ujet 2222 km v časovém limitu 111 hodin. Trasa vedla napříč celou Českou republikou a částí Slovenska. Součástí každého týmu byl jezdec s handicapem. Společně pak podporovali svého patrona, jiného handicapovaného, který potřebuje pomoci.

Cílem týmu cyklistů DEBRA ČR bylo šířit povědomí o nemoci motýlích křídel a získat finanční prostředky na nákladný ošetřovací materiál pro pacienty s touto vzácnou nemocí.

Co vše nám tento projekt dal?

**Na podporu lidí s EB se v souvislosti s cyklomaratonem ke dni 12. 8. podařilo získat 60 311 Kč. **Další příspěvky však přibývají a věříme, že finální výtěžek bude ještě vyšší.

O nemoci motýlích křídel ví zase o něco více lidí! Nejen sportovní fanoušci, ale i širší veřejnost měla opět možnost slyšet z médií o problematice nevyléčitelného onemocnění EB. Na facebookové stránce DEBRA ČR přibylo díky závodu více než 120 nových fanoušků. Facebooková událost oslovila bez mála 7 000 lidí. Dosah příspěvků DEBRA ČR se znásobil.

**Kdo jsou ti nadšenci, kteří si vyjeli na kolech „pod křídly motýlů“? **

Představujeme vám náš tým:

 • **Tomáš „Pasin“ Paseka **- kapitán týmu. Brněnský chirurg a sportovní nadšenec.
 • **Matěj Myška **– hnací motor letošních příprav závodu. Právník, který působí na Ústavu práva a technologií Právnické fakulty a Centru pro transfer technologií Masarykovy univerzity.
 • **Aleš Moravec **- Alda oslepl v dětství. Přesto, že se to stalo při sportu, nezanevřel na něj a věnuje se mu stejně aktivně, jako před úrazem.
 • **Vladimír „Voloďa“ Vaďura **- muž nezměrné síly, zmírněného prahu bolestivosti a širokého srdce.
 • **Patrik „Sejk“ Sýkora **- nejlepší navigátor cyklo týmu, cyklista i šofér v jedné osobě.
 • Štěpán Žampach - nejlepší tahoun závodu na časovce. V týmu byl nováčkem, což se ale rozhodně nedá říct o jeho vztahu k cyklistice.
 • **Lukáš Janíček **- majitel nejširšího úsměvu, právník, vytrvalec a chlap do nepohody.
 • **Radim Kotlaba **- skvělý tahoun týmu a legenda v předjíždění.
 • **Štěpán Klíma **- media guru, nefalšovaný hipster z Prahy. Stará se o PR a je dokumentační duší našeho týmu.
 • **Jan Frank **– kameraman, fotograf a vrchní „polepista“ aut týmu.
 • **Pavel Loutocký **– nejlepší řidič a technik cyklo týmu.
 • **Martina Háková – **hlavní „zásobovačka“ týmu a skvělá pekařka.

Patronkou závodu se stala čtyřiadvacetiletá Petra, která trpí nemocí motýlích křídel od narození. Zdravotní problémy jí bohužel neumožnily podpořit závodníky přímo na trati, ale naštěstí jí nezabránily fandit o to intenzivněji na dálku.

Roli "nehrajícího kapitána" přijal další z pacientů s EB Honza Vokurka, který se intenzivně zapojil do organizace závodu a přípravy týmu. Spolu s týmem pak projel startovní úsek závodu na speciálně upraveném elektrokole.

Jsme moc rádi za možnost setkání a spolupráce s těmito lidmi plnými nadšení pro společnou věc a pozitivní energie! Znovu moc a moc děkujeme všem členům týmu včetně nehrajícího kapitána Honzy a patronky Petry. Poděkování patří také rodinám všech závodníků.

Kdo další se podílel na úspěšné cestě týmu DEBRA za snem?

Cyklisti DEBRA týmu podali skvělé výkony. Dorazili na krásném 10. místě z celkem 35 týmů. Dosažení cíle by ale bylo o mnoho složitější (skoro až nemožné), bez široké podpory. Dovolte nám tedy poděkovat všem, kteří se na cestě cyklo-týmu DEBRA ČR podíleli.

Jmenovitě děkujeme těmto organizacím a firmám:

 • Siemens Fond pomoci
 • Společnost HARTMANN-RICO a.s.
 • Nadační fond Tesco 
 • Nadace Synot
 • BB Cyklosport – zapůjčení závodních kol zdarma 
 • Teiresias, středisko pro pomoc studentům - se specifickými nároky MU - zapůjčení tandemového kola zdarma
 • Zdravá lahev®  – sleva na cyklistické lahve s designem DEBRA ČR
 • KALAS Sportswear, s.r.o.  – sleva na cyklistické oblečení s designem DEBRA ČR

Obrovskou podporou pro cyklisty byla „rodina DEBRA ČR“ složená ze všech pacientů a jejich blízkých, kteří fandili, podporovali závodníky na sociálních sítích a také osobně při setkání na ozdravném pobytu i během závodu!

Pohoštění, nocleh a upřímnou podporu poskytli rodiny z Pardubic, Semic u Písku, Kovářova, Horního Slavkova, Police nad Metují, Ústí nad Orlicí a další.

Závodníci cyklo-maratonu jsou v cíli. My však ještě nekončíme!

I nadále můžete podpořit lidi s nemocí motýlích křídel. Finanční příspěvky na atraumatické krytí, masti, desinfekce a další pro naše pacienty, lze poslat na transparentní sbírkový účet:

Číslo účtu: 2166032028/5500

Variabilní symbol: 111

Podpořit nás můžete také zakoupením cyklo-doplňků v originálním DEBRA designu na našem e-shopu: 

Více fotografií ze závodu najdete ZDE.

Děkujeme Vám všem, těšíme se na setkání při dalších DEBRA akcích nebo zase za rok na startu handy cyklo maratonu!

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.