Debra ČR

DEBRA ČR na Dnech lidí dobré vůle na Velehradě představila nemoc motýlích křídel originálně

04. 07. 2014

Dny lidí dobré vůle letos podpořily mj. i pacienty s nemocí motýlích křídel. Těm a dalším dvěma organizacím byl věnován páteční charitativní koncert na Velehradě. Návštěvníci však mohli podat lidem trpícím tímto bolestivým onemocněním pomocnou ruku i jinak. Návštěvou výstavy fotografií či koupí kávy v originální Ostnaté kolokavárně.

debra-cr-na-dnech-lidi-dobre-vule-na-velehrade-predstavila-nemoc-motylich-kridel-originalne_1407754996.png

Charitativní organizace DEBRA ČR pomáhá již přes deset let lidem, kteří se narodili s kůží tak křehkou, že jim i obyčejný dotek může způsobit velmi bolestivá zranění. Jako jeden ze tří vybraných prospěšných projektů se letos prezentovala návštěvníkům Dnů lidí dobré vůle. Aby přiblížila veřejnosti svět svých pacientů, připravila tak DEBRA na Velehradě výstavu velkoformátových fotografií dvanácti českých osobností, které jsou součástí osvětové kampaně 12 plus 12. A také netradiční pojízdnou Ostnatou kavárnu.

Návštěvníkům Velehradu byla výstava fotografií přístupná ve Stojanově gymnáziu celý červenec. Pro ty, kteří se při Dnech lidí dobré vůle rozhodli pacienty s nemocí motýlích křídel podpořit i finančně, připravila DEBRA originální možnost. Zakoupením skvělé kávy v originální Ostnaté kolokavárně.

debra-cr-na-dnech-lidi-dobre-vule-na-velehrade-predstavila-nemoc-motylich-kridel-originalne_1407752128_0.jpg

„Kavárnu jsme zvolili proto, že chceme i těm lidem, kteří se rozhodnou naše pacienty podpořit, něco vracet. A šálek dobré kávy, myslím, vzpruží každého,“ říká ředitelka DEBRA ČR Alice Brychtová a dodává: „Navíc je naše kavárnička na kolech, což souvisí i s povahou nemoci motýlích křídel. Kola jsou totiž pro lidi, kteří jí trpí, druhé nohy. I obyčejná chůze je pro ně často nesmírně bolestivá. Kavárna je proto obehnána symbolickými ostny, které odkazují na nebezpečí, jež na pacienty číhá i tam, kde by je zdraví lidé vůbec nečekali.“

prijdte-do-nasi-kolokavarny-na-velehrad-nase-kava-opravdu-bodne_1403870254.jpg

Výtěžek určený na podporu prospěšných projektů byl rozdělen mezi tři organizace a byl složen z příspěvků dárců a z dárcovských DMS, které mohli lidé zasílat i během přímého televizního přenosu Koncertu lidí dobré vůle. Pro podporu pacientů s nemocí motýlích křídel získala DEBRA ČR na Velehradě 250 tis. Kč.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.