Debra ČR

DebRA International Congress 2010

17. 11. 2010

DEBRA International Congress, který se konal ve dnech 16. – 18. 11. 2010, byl poprvé pořádán hostitelskou organizací mimo evropský kontinent a to v hlavním městě jihoamerického státu Chile v Santiagu de Chile.

Přednášky a workshopy byly věnovány jak zdravotním tématům, tak samotným organizacím DebRA. Mezi zdravotnická témata byla zařazena problematika oftalmologie, stomatologie, ošetřování a bolesti u pacientů s EB. Byly představeny jednotlivé DebRA organizace a jejich činnost a dále se hovořilo o fundraisingu a společném logu. Setkali jsme se s představiteli DebRA organizací z celého světa: Španělska, Chile, Nového Zélandu, Slovinska, Kanady, Velké Británie, Irska, Slovenska, Nizozemska, USA, Rakouska, Švédska, Chorvatska, Argentiny a Kolumbie.

DebRA ČR reprezentovaly Alice Salamonová a Michaela Halbrštátová.

Součástí konference byla i návštěva EB Centra v Santiago de Chile. Které je velmi hezky zařízené. Skládá se ze 4 místností – kancelář pracovníků, ošetřovací místnost, ambulance pediatra, místnost pro psychologa a také čekací místnost pro pacienty. Pracovníky DebRA Chile jsou lékaři a zdravotní pracovníci. Nemají sociální pracovníky.

DEBRA International Congress 2011 se bude konat v Nizozemí ve městě Groningen.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.