Debra ČR

DEBRA zásobuje ochrannými pomůckami klienty i lékaře

13. 04. 2020

Naši "Motýlci" patří kvůli dlouhodobě oslabené imunitě k ohrožené skupině obyvatel. Nejen teď, ale pořád na sebe musí dávat velký pozor. Proto je nesmírně důležité, aby se oni ale i jejich nejbližší mohli v této době co nejlépe ochránit před nákazou koronavirem. Jsme moc vděčni, že spousta lidí myslí právě na bezpečí našich milých pacientů. Všem vám chceme moc a moc poděkovat! Vážíme si pomoci každého jednotlivého dílku této úžasné skládanky dobré vůle a pomoci!


Našim klientům a zdravotníkům FN Brno jsme rozdali celkem

  • více než 2000 šitých roušek 
  • 360 respirátorů
  • 50 ochranných štítů

rousky_web.png

První roušky, které jsem mohli distribuovat specialistům EB Centra v Dětské nemocnici a v Bohunicích (FN Brno) k nám doputovaly z Nového města na Moravě. Bylo jich 360 a vyrobily je šikovné ruce ze Vkusu Brno - oděvní družstvo pobočka Nové Město na Moravě a dále děkujeme paní Lence Chroustovské a 

pracovnicím Horácké galerie NMnM:

Jana Zdražilová, Jana Válková, Veronika Polívková, Angelika Kadlecová, Dušan Šrámek

a za distribuci paní Evě Rusňákové.

230 roušek pro naše klienty darovala firma Crawler.

Další šité roušky k nám doputovaly od pana Navrátila z Moravské Nové Vsi, od paní Urbanové z Prahy a od paní Dany Kábrtové.

stity_web.png

Díky iniciativě Tiskne celé Česko a společnosti Y Soft Corporation jsme mohli vybavit obličejovými štíty tým EB Centra. Tedy lékaře, zdravotní sestry a laboratorní pracovníky, kteří se specializují na péči o pacienty s nemocí motýlích křídel. Mají na starosti samozřejmě i řadu dalších pacientů a nyní jsou doslova v první linii! Nadšení v očích všech, kterým jsme štíty předávali, bylo jasným důkazem toho, jak je tato podpora nutná! My jsme jen malým článkem v celém řetězci pomoci a solidarity. A jsme nesmírně vděčni za pomoc všech, kteří nám ochranné pomůcky!

ruzove_rousky_web.png

Z celého srdce děkujeme Liběně Rochové, která zajistila 1000 krásných růžových a především skvěle funkčních roušek pro naše klienty. A to od nápadu přes výrobu až po doručení Debře. Moc děkujeme všem, díky nimž jsou roušky dnes už u "Motýlků" doma.

respiratory_web.png

Křídla křídlům - respirátory "Motýlům"

Moc děkujeme Danovi Šenkýřovi za darování respirátorů, které jsme mohli rozdělit mezi pacienty se závažnými projevy nemoci motýlích křídel a také mezi zdravotníky z týmu EB Centra. Jsme moc rádi, že touto formou můžeme podpořit práci lékařů, sester i laboratorních pracovníků, které si nesmírně vážíme, a to nejen v této době. Bez jejich odborné péče a laskavého přístupu bychom se zkrátka vůbec neobešli!

Dan se rozhodl zajistit velké množství respirátorů pro Českou republiku a tímto darem pro "Motýlky" to teprve začíná...

JEŠTĚ JEDNOU VŠEM MOC DĚKUJEME!

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.