Debra ČR

Gala večer a předávání cen Motýlích křídel

26. 03. 2012

Dne 27. 3. 2012 proběhl v hotelu Slovan v Brně Gala večer občanského sdružení DebRA ČR. 

Na Gala večeru se vyhlašovaly ceny Motýlích křídel ve třech kategoriích:

– Pacient s EB, rodina, kde žije nemocný s EB roku 2011

– Ošetřující lékař roku 2011

– Partner organizace DebRA ČR roku 2011

V kategorii pacient a jeho rodina byl oceněn David Fibichr s rodinou. Rodina se o Davida pečlivě stará. V březnu 2011 neváhali zveřejnit v TV Nova problematiku EB onemocnění. Reportáž vyvolala vlnu solidarity mezi lidmi. David se zřekl velké finanční částky, která měla být poskytnuta jemu. Za tyto peníze DebRA ČR uspořádala jedenáctidenní ozdravný pobyt u moře pro 30 pacientů s EB a jejich doprovod.

Gala večeru se zúčastnilo i několik lékařů Klinického EB Centra, kteří pomáhají řešit každodenní problémy pacientů s EB. Cenu pro ošetřujícího lékaře roku 2011 získal gastroenterolog pro dospělé pacienty MUDr. Milan Dastych z FN Brno. Pan doktor Dastych je členem týmu specialistů Klinického EB Centra, který pomáhá pacientům s EB v oblasti výživy. Aby se rány na kůži lépe hojily, potřebují všichni lidé žijící s EB zvýšený přísun živin. Kvůli puchýřům na sliznicích v ústech a jícnu musí mnozí z nich jíst jen mixovanou stravu. MUDr. Milan Dastych byl nominován samotnými pacienty nejen za skvělou péči o tělo pacientů, ale především za to, že nezapomíná na jejich duši.

Partnerem roku 2011 se stala firma Repower Trading Česká republika s.r.o. Tato společnost podpořila nemocné s EB v roce 2011 částkou 1 milion korun, která byla využita a na realizaci jedenáctidenního ozdravného pobytu u moře a realizaci osvětového projektu 12plus12.

Celým večerem provázela ředitelka o.s. DebRA ČR Alice Salamonová, DiS.

Děkujeme všem pacientům, kteří se Gala večeru zúčastnili. Jsme rádi, že nás doprovází na našich akcích a ukazují široké veřejnosti, že i s tak závažnou nemocí mohou kvalitně žít, studovat nebo založit rodinu.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.