Debra ČR

Gala večer a XII. výroční konference DEBRA ČR

12. 04. 2015

Každoroční setkání „rodiny DEBRA“ proběhlo letos v hotelu Avanti v Brně 

XII. výroční konference DEBRA ČR proběhla ve dnech 10. - 12. dubna 2015 v hotelu Avanti v Brně. Záštitu nad touto akcí převzal ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA, odborným garantem byla již tradičně primářka Kožního oddělení Pediatrické kliniky FN Brno MUDr. Hana Bučková, Ph.D.

Celkem se zúčastnilo 24 pacientů s EB, které doprovázelo 40 rodinných příslušníků. Také se přišlo podívat a potěšit společně s námi řada přátel a odborníků přes EB problematiku.

galaveueer_2015.png

První den konference byl zahájen Gala večerem. Programem provázely ředitelka organizace Alice Brychtová a Anita Gaillyová. Hlavním tématem Gala večera bylo předávání cen motýlích křídel za rok 2014 v kategoriích:

  • Pacient / rodina s EB — vítězka Jana Erhardová
  • Pacient šířící osvětu o EB — vítězka Olga Joklová
  • Ošetřující lékař — vítězka prim. MUDr. Renata Gaillyová, Ph.D.
  • Partner organizace — vítěz Kořenec Golf & Ski Resort
  • Nadační partner organizace — vítěz Život dětem, o.p.s.

Krásné trofeje pro oceněné vlastnoručně vyrobil a dodal již tradičně pacient s EB, keramik David Marcikán. Věcné ceny pro vítěze i všechny nominované pacienty věnovaly společnosti Mölnlycke Health Care, HARTMANN - RICO a FotoŠkoda.

Program byl obohacen o hudební vystoupení Kateřiny Vlastové, která svoji hrou na saxofon nadchla všechny přítomné.

Sobotní dopoledne 11. dubna bylo věnováno klinickým tématům. Se svými přednáškami z oblasti EB vystoupili odborníci: prim. MUDr. Hana Bučková, Ph.D., Ing. MUDr. Jana Kýrová, prim. MUDr. Radek Brauner, doc. MUDr. Dalibor Valík, Ph.D., MUDr. Alena Havlíčková a Mgr. Hana Holišová.

Odpolední program byl věnován dotazům z oblasti genetiky, které zodpovídala prim. MUDr. Renata Gai-llyová, Ph.D. Čas byl věnován i sdílení plánovaných akcí DEBRA ČR.

O úsměvy a zábavu dětí se postarali Zdravotní klauni a profesionální loutkové divadlo. Odpoledne čekalo na děti promítání kresleného filmu Ovečka Shaun v nejstarším kinu v Brně - Lucerna. Jejich doprovod zajistila naše milá dobrovolnice Andrea Rybářová a dobrovolníci ze společnosti HARTMANN - RICO.

Po celý sobotní den byly přítomny před kongresovým sálem stánky s reprezentanty firem Mölnlycke Health Care, Apotex a BSN medical.

Večer panovala volná zábava, bowling a povídaní si. V neděli 11. dubna s odjezdem účastníků byla konference ukončena.

XII. výroční konference DEBRA Česká republika se mohla uskutečnit díky generálnímu partnerovi konference spol. Mölnlycke Health Care, hlavnímu partneru konference HARTMANN - RICO. Partnery konference se staly Apotex, BSN medical, La Roche Posay, For Life a FotoŠkoda.

Děkujeme všem, kteří pomohli tomu, aby se konference uskutečnila a všem, kteří se aktivně na jejím programu podíleli. Každoročně se konference účastní lidé s EB žijících v ČR, což je velice důležité pro zlepšování jejich zdravotní kondice (odborný program) a pro pocit sounáležitosti s ostatními (besedy, neformální posezení). 

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.