Debra ČR

Gala večer a XIII. výroční konference DEBRA ČR

09. 04. 2016

Každoroční setkání „rodiny DEBRA“ proběhlo také letos v hotelu Avanti v Brně

XIII. výroční konference DEBRA ČR proběhla ve dnech 8. - 10. dubna 2016 v hotelu Avanti v Brně. Záštitu nad akcí převzal ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA, odborným garantem byla již tradičně primářka Kožního oddělení Pediatrické kliniky FN Brno MUDr. Hana Bučková, Ph.D.

Celkem se zúčastnilo 32 pacientů s EB, které doprovázelo 56 rodinných příslušníků. Také se přišlo podívat a potěšit společně s námi řada přátel a odborníků přes EB problematiku.

Navštivte také FOTOGALERII KONFERENCE 2016.

První den konference byl zahájen Gala večerem. Programem provázely ředitelka organizace Lucie Marková a Anita Gaillyová. Hlavním tématem Gala večera bylo předávání cen motýlích křídel za rok 2015 v kategoriích:

  • Pacient / rodina s EB — vítěz MUDr. Jan Vokurka
  • Pacient šířící osvětu o EB — vítězka Markéta (Makulka) Svobodová
  • Ošetřující lékař — vítězka MUDr. Alena Havlíčková
  • Partner organizace — vítěz společnost HARTMANN-RICO a.s.

Krásné keramické trofeje pro oceněné vlastnoručně vyrobil pacient s EB David Marcikán. Věcné ceny pro vítěze i všechny nominované pacienty věnovaly společnosti Mölnlycke Health Care, HARTMANN - RICO a FotoŠkoda.

Program byl obohacen o hudební vystoupení skupiny Husak Quartet.

Sobotní dopoledne 9. dubna bylo věnováno klinickým tématům. Se svými přednáškami z oblasti EB vystoupili odborníci: prim. MUDr. Hana Bučková, MUDr. Milan Dastych, MUDr. Světlana Kohlerová, prim. MUDr. Radek Brauner, doc. MUDr. Dalibor Valík, Ph.D., doc. MUDr. Regina Demlová, Ph.D.,prim. MUDr. Jitka Vokurková, Ph.D. V závěru dopoledního programu proběhla skupinová diskuse formou „round table“.

Odpolední program byl věnován prezentaci zdravotnického a textilního materiálu pro pacienty s nemocí motýlích křídel, a to od společností QuadraCare, Mölnlycke Health Care, ActiMaris a Bamboolik. Čas byl věnován i plánovaným akcím DEBRA ČR, shrnutí sociálního zabezpečení a novému webu organizace.

O úsměvy a zábavu dětí se postarali Zdravotní klauni. Odpoledne čekal na děti program ve Středisku volného času Lužánky. Jejich doprovod zajistily naše milé dobrovolnice a dobrovolníci ze společnosti Home Credit.

Po celý sobotní den byly přítomny před kongresovým sálem stánky s reprezentanty firem Mölnlycke Health Care, Fresenius Kabi, QuadraCare, Actimaris a Bamboolik.

Večer panovala volná zábava, naplánován byl bowling. V neděli 10. dubna byla odjezdem účastníků konference ukončena.

XIII. výroční konference DEBRA Česká republika se mohla uskutečnit díky generálnímu partnerovi konference spol. Mölnlycke Health Care, hlavnímu partneru konference HARTMANN - RICO. Partnery konference se dále staly Home Credit a její zaměstnanci a Ministerstvo zdravotnictví. Konference byla také podpořena grantem z Norských fondů.

Děkujeme všem, kteří pomohli tomu, aby se konference uskutečnila a všem, kteří se aktivně na jejím programu podíleli. Pro klienty s EB žijící v ČR je velice důležité zlepšování jejich zdravotní kondice (odborný program konference) a také pocit sounáležitosti s ostatními (neformální posezení, sdílení zkušeností v oblasti EB).

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.