Debra ČR

Honzíkova cesta...s podporou diagnosťáku

31. 07. 2015

Motto: Pomáháme lidem nalézt cesty a motýlům roztáhnout křídla.

Opel Handy Cyklo Maraton 3. ROČNÍK NEJDELŠÍHO CYKLISTICKÉHO ZÁVODU V ČR / 28. 7. - 1. 8. 2015

honzikova-cesta-s-podporou-diagnostaku_1437496676.png

Opel handy cyklo maraton je zásadním sportovním projektem na integraci handicapovaných a nehandicapovaných lidí v jeden fungující tým. Autorem projektu a ředitelem závodu je vozíčkář Heřman Volf, předseda Cesta za snem, o.s. Nadšený handbike cyklista se před třemi roky inspiroval nejtěžším cyklistickým závodem světa, Americkým RAAM, a vytvořil Evropskou verzi, kde však v první řadě nejde o dosažení co nejlepšího výsledného času, ale o myšlenku vzájemné solidarity mezi skupinou handicapovaných a většinovou společností.

První Opel handy cyklo maraton odstartoval v roce 2013 a do dnešní doby ovlivnil myšlení tisíců lidí. Projekt handy maratonu na kolech je otevřen všem, kdo mají chuť zažít něco jedinečného. Účastní se jej hobby cyklisté, amatérští sportovci a nadšenci, party kamarádů, týmy komerčních firem, rehabilitačních ústavů, spinálních jednotek, škol nebo týmy reprezentující města či neziskové organizace.

Za naši organizaci DEBRA ČR se na start závodu postavil skvělý tým Honzíkova cesta...s podporou diagnosťáku.

Na první pohled zcela nesourodý tým jedinců různých povolání se dal dohromady za účelem podpory dětí v instituci na okraji zájmu společnosti. Pak objevili Honzu, kamaráda, který onemocněl těžkou formou nemoci motýlích křídel. A na světě byl nápad, jak obě dobré věci spojit: "Pojedeme Honzíkovu cestu. Cestu člověka, který v životě udělal mnoho pro ostatní, stal se lékařem, aby mohl pomáhat druhým, ale osud byl proti a on sám teď potřebuje pomoc. A Diagnosťák Honzu podpoří s námi. Budeme si fandit a pomáhat navzájem. Děti, které se nevydaly dospělým životem hned zpočátku tou správnou cestou na Honzíkově případě uvidí, jak se dá bojovat s nepřízní osudu. Uvidí, že se vždy dá nalézt pozitivní motivace a konat DOBRO."

Svou jízdou tým Honzíkovy cesta upozornil na to, že nikdy není pozdě nastoupit tu správnou cestu. A že nejen tento závod, ale celý život je o hledání cest spojujících jednotlivé body. Ne vždy je ta nejkratší správná. Někdy je lepší se vrátit (ne vždycky to jde). Hlavní ale je nezůstat stát na křižovatce. Svoboda rozhodnout se je ta nejkrásnější, jakkoliv je někdy tíživá.

Fanoušci týmu měli během celého závodu možnost sledovat on-line cestu našich maratonců a také podpořit Honzu a ostatní "motýlky" odesláním libovolné částky na trasparentní účet neziskovky DEBRA ČR 2166032028/5500 pod VS 111.

S tímto variabilnám symbolem se nám na účtu sešlo neuvěřitelných 158 050 Kč !!!!!!!

Děkujeme všem, kteří se s námi vydali na Honzíkovu cestu!

Fotografie z akce

Rozhovor s kapitánem týmu najdete v DEBRA ČR Novinách (září/2015).

Rozhovor s kapitánem týmu najdete v DEBRA ČR Novinách (září/2015).

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.