Debra ČR

Informační kampaň se přesouvá do Prahy

31. 12. 2010

V roce 2010 jsme realizovali úspěšnou informační kampaň o EB v MHD v Brně.

Další etapou informační kampaně je její umístění v letošním roce v hlavním městě Praze. V měsících červenci a srpnu bude kampaň k vidění na reklamnich panelech (citylight) v Praze. 

Kampaň v Praze má návaznost na dobročinný projekt 12plus12, který pro DebRA ČR realizuje patronka sdružení Jitka Čvančarová. V letošním roce se pojetí projektu 12plus12 prolnulo s tématikou informační kampaně. DebRA ČR přebírá od DEBRA International tuto kampaň, která ve světě odstartovala v roce 2004. Cílem kampaně i projektu 12plus12 je ukázat široké veřejnosti, jak asi se cítí lidé, kteří žijí s nemocí motýlích křídel. Předměty, které nás obklopují, které běžně užíváme, jsou pro lidi s EB potenciálně nebezpečné, mohou představovat riziko poranění. 

Kampaní i projektem 12plus12 se snažíme přimět lidi, aby se na chvíli podívali na svět očima lidí žijících s EB. Pak mohou vidět skluzavku jako struhadlo, pískoviště jako hromadu střepů nebo boty jako past z napínáčků. Je naší ambicí přimět lidi, aby se zamysleli, jaké to asi je, když na vás všude okolo číhají ostny, hroty nebo ostré hrany. 

Informovanost a případně finanční podpora lidí s EB prostřednictvím např. dárcovské sms – to jsou hlavní motivy kampaně. Věříme, že díky rozšíření informovanosti o EB bude stoupat počet těch, kterým není osud lidí s nemocí motýlích křídel lhostejný.

Záštitu nad informační kampaní laskavě převzal doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. – ministr zdravotnictví ČR a poslanec za TOP 09 pan Jan Husák

Odbornou garantkou kampaně je prim. MUDr. Hana Bučková, PhD. – primářka Kožního odd. PK FN Brno, zakladatelka a koordinátorka činnosti Klinického EB Centra při FN Brno

Generálním partnerem kampaně je společnost HATRMANN. 

Partnery kampaně jsou: Lékarna.cz, JCDecaux Group, Tiskárna Keloc, a Fórum dárců.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.