Debra ČR

Informační kampaň v Brně

15. 07. 2010

Informační kampaň o tzv.nemoci motýlích křídel již odstartovala do brněnských ulic

V pondělí 19.července 2010 na Malinovského náměstí v Brně zahájil primátor statutárního města Brna Roman Onderka spolu s malým Honzíkem, který sám trpí nemocí motýlích křídel informační kampaň, jejímž cílem je osvěta onemocnění epidermolysis bullosa congenita, neboli tzv. nemoci motýlích křídel.

Pan primátor R. Onderka s Honzíkem přestřihli symbolický obvaz a pozvali všechny zúčastněné do tramvaje, kde proběhlo slavnostní zahájení kampaně.

Zahájení kampaně přišli podpořit zejména spolupracovníci a partneři o.s. DebRA ČR. Mezi významné hosty patřila rodina Tarcalova, která velmi trpělivě odpovídala všem novinářům a médiím, kteří se přišli zajímat o tzv.nemoc motýlích křídel. V průběhu slavnostního zahájení předala ředitelka organizace Alice Salamonová společně s Honzíkem obrázek Motýlka, panu primátorovi Romanu Onderkovi, jako poděkování za dlouholetou pomoc a podporu organizaci DebRA ČR.

kampanbrno1.jpg

„Dlouhodobě podporuji toto sdružení, které se stará o lidi s poruchami a nemocemi kůže, a které si zaslouží pozornost široké veřejnosti a potřebnou osvětu. Zmíněná šalina je pouze střípkem toho, co bychom každý měli vědět o této nepříjemné a závažné nemoci. Pomoci můžeme každý podle sebe a svých možností,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

„Problém však je, že spoustu nejen laiků, ale zejména odborníků z řad sociálních pracovníků, revizních lékařů a jiných nezná toto onemocnění. Lidé s EB mají problém získat jakékoliv příspěvky a výhody, které nabízí státní systém ČR. EB je přitom chronické, nevyléčitelné a velmi bolestivé onemocnění. Problémy se kterými se potýkáme, vyplývají právě z neznalosti tohoto onemocnění. Informovat veřejnost o existenci nemoci motýlích křídel a o.s. DebRA ČR je cílem informační kampaně, která 19.7.2010 míří do ulic Brna. K vidění bude po celé léto,“vysvětluje Alice Salamonová, ředitelka sdružení DebRA ČR. Cílem a posláním námi nabízených služeb je zvyšovat kvalitu života lidem s nemocí motýlích křídel. Snažíme se zapojovat lidi s touto vrozenou nemocí do plnohodnotného života. Pomáháme těmto lidem a jejich rodinám prožít co nejvíce a trpět přitom co nejméně. Jsme tu také proto, abychom pomohli hájit práva lidí, kteří neznají den bez bolesti. Takto nemocných lidí je naštěstí málo, a právě proto od nich odvrací společnost pozornost.

Dalšími významnými partnery kampaně jsou SNIP & CO, reklamní společnost, s.r.o., Technické sítě Brno, a.s., Dopravní podnik města Brna, a.s., a společnost Adosa, a.s.

Kampaň bude v městě Brně k vidění po celé léto v tramvajové dopravě, autobusové dopravě na trase Brno centrum – Olympie. Dále na osvětleních Technických sítí Brno.

Děkujeme za Vaši pozornost věnovanou tzv. nemoci motýlích křídel.

Materiály informační kampaně ve formátu PDF ke stažení.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.