Debra ČR

Jitka Čvančarová zahájila výstavu exotických motýlů ve skleníku Fata Morgana

04. 04. 2016

Vypuštěním pestrobarevných motýlů do skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě zahájili herečka Jitka Čvančarová a světoznámý fotograf Robert Vano výstavu motýlů. Ta letos nesla název Lehkost motýlích křídel a trvala do 8. května. Charitativní organizace DERBA ČR měla tu čest stát se patronem výstavy a představit v prostorách Botanické zahrady v Praze problematiku nemoci motýlích křídel.

Návštěvníci botanické zahrady hl. města Prahy měli možnost ve Fata Morganě obdivovat vedle exotických motýlů i výstavu fotografií s klienty DEBRA ČR a "jejich lidmi" tak, jak je zachytil fotograf Jiří Langpaul. „O motýly je obrovský zájem. Není se čemu divit. Je to úžasná podívaná. Věřím, že zájem vzbudí i osudy lidí s nemocí motýlích křídel, při které je kůže pacienta zranitelná jako motýlí křídla,“ řekla patronka DEBRA ČR, herečka Jitka Čvančarová.

Zahájení výstavy se zúčastnila i klientka organizace DEBRA ČR. „Děkuji za tuto možnost a spojení symboliky poletujících motýlů a nás, kteří tuto nemoc máme. Motýli jsou stejně jako my křehké bytosti,“ uvedla Jana Erhardová trpící touto nemocí a doufá, že se o nemoci zvýší povědomí. V to věří i Robert Vano, světoznámý fotograf, který pro DEBRA ČR fotil 1. kalendář 12 plus 12: „Jsem rád, že mohu tento projekt, ve kterém se snoubí motýlí diagnóza a skuteční motýli, podpořit.“

Během výstavy v Botanické zahradě hl. města Prahy měli návštěvníci možnost přispívat do kasičky naší veřejné sbírky na podporu lidí s EB. Touto cestou se nám podařilo vybrat 7 274 Kč a 14 €. Děkujeme!

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.