Debra ČR

Jsme Neziskovka roku

28. 11. 2018

Již šestým rokem udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) slavící letos 25 let existence společně s partnery ocenění NEZISKOVKA ROKU. V pondělí 26.11.2018 během slavnostního večera v pražském Divadle Archa převzaly prestižní titul a tradiční trofej ve tvaru hranolu z optického skla neziskové organizace ve čtyřech kategoriích (malá, střední a velká organizace, Cena veřejnosti).

Organizaci DEBRA ČR přihlásila na ocenění Neziskovka roku pacientka s nemocí motýlích křídel Jana Erhardová. Vyslovila tím tak obrovskou důvěru a už tato nominace pro nás znamená hrozně moc - vypovídá o tom, že naši milí pacieti považují práci DEBRA ČR za prospěšnou a že si takové ocenění zaslouží. Za to moc a moc děkujeme!

Po nominaci samotné se rozjelo kolečko úkonů, kterými jsme představili nejen činnost, ale hlavně principy, na kterých DEBRA ČR funguje. Zda plníme své cíle, jak nakládáme s příjmy, jak řídíme výdaje, jaká je struktura organizace a jak je funkční atd. Je to ocenění dlouholeté práce a nastavování procesů, které vedou k transparentnosti a důvěryhodnosti DEBRA ČR. 

V kategorii "střední" neziskovka jsme se umístili na prvním místě, čehož si nesmírně vážíme. Je to známka toho, že DEBRA je velmi dobře nastavená, plní své poslání a všechny složky v ní fungují přesně tak, jak mají.

Ocenění NEZISKOVKA ROKU získaly tyto organizace:

  • Malá NNO - Kamarádi, spolek
  • Středí NNO - DEBRA ČR, z.ú.
  • Velká NNO - Modré dveře - terapeutické centrum
  • Cena veřejnosti - Post Bellum, o.p.s.

img_20181126_202918.jpg

Nadace rozvoje občanské společnosti se již 25 snaží posilovat občanskou společnost, je velkou podporou pro neziskové organizace a sama realizuje řadu projektů, které vedou k přímé pomoci potřebným. Prospěšnost a potřebnost neziskového sektoru se snaží dlouhodobě vyzdvihovat, a tak NROS velmi svébytně zareagovala na současnou nedůvěru v neziskový sektor šířenou z nejvyšších politických míst a rozhodla se ukázat, jaké by to bylo, kdyby neziskovky přestaly fungovat.... podívat se můžete zde:

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.