Debra ČR

Jsme v 6 500m :-)

20. 10. 2010

Jak jistě víte, horolezec Radek Jaroš patří mezi českou špičku ve svém oboru a je nyní na expedici Gasherbrum I a II. Zveřejňujeme pár řádků jako ochutnávku svých reportů, které denně zveřejňuje na svém webu:

Vzhledem k tomu, že s námi Radek navázal již druhým rokem spolupráci a podporu neváhejte držet Radkovi pěsti a pokud budete chtít, zašlete zprávu až do Himalájí. Vše možné u Radka na webu. Jak Radek píše na konci těchto řádků, jsou mu motivem v jeho výstupu a boji v Himalájích právě lidé s EB, kteří bojují svůj boj s nevyléčitelnou nemocí každý den.

21.Červen 2010 v 18.13 • Rubrika Expedice 2010, Gasherbrum II

Dnes jsme během 5ti hodin klesli z CII do BC. Rozdíl 1 500 m. Vstávali jsme v 5:00 hod. a těžko se přemlouvali k tomu že vylezem ze spacáku… Ale jak to bylo od začátku? 19.6. jsme vstali v 4hod. v noci. Teda ostatní partička, já jsem byl vzhůru od půlnoci. Psycho a bolest zad byla toho příčinou. I když jsem měl v sobě sadu prášků na bolest a na zádech dvě náplasti, jenom přetočit se na bok byla citlivá a pracná záležitost.

A plachta stanu, která plácala ve větru v pravidelným rytmu se v mozku zahryzla společně s obavou co bude ráno. Odejdu, neodejdu, vstanu a když ne tak jak dál, budem mít rozhozenou aklimatizaci…? Večer byla bolest zad tak silná, že jsem se nebyl schopnej ani zbalit na vynášku. S budíkem jsem do sebe hodil další prášky proti bolesti, oblíkl se a dokolejbal do společenskýho stanu. Najedli jsme se a kluci vyrazili, já se šel balit s tím že to zkusím, pokud to půjde, přijdu za nima, pokud ne, otočím se na ledovci a vrátím se do BC. Po vysílačkách jsme měli domluvený relace. Bolelo to, ale když něco chceš dokázat, musíš trpět. Zjistíš že to jde! Pravda že bejt to doma, tak si jako “ obyčejný člověk“ hodím na tři neděle neschopenku. Tady si hodí neobyčejný blb na záda batoh a „rozkejve to“! Samozřejmě že jde o motivaci. A tou neni jenom kopec nad náma. Spolupracuji a jsem trochu patronem Centru Zdislava , dál spolupracuji s o.s. DebRA ČR. V obou centrech jsou děcka různě postižený, strašným způsobem hendikepovaný a spousta z nich trpí bolestí pořád. A přece pořád bojují. Každej den. Proti nim jsou naše rozmary jenom takový hry. A pro mě jsou obrovskou motivací v situacích, kdy si myslím že to nejde, že trpím, že mám bebínko…

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.