Debra ČR

Klinický den a II. oficiální konference DebRA ČR

24. 05. 2005

Ve dnech 24. a 25. června 2005 se uskutečnil první klinický den a II. Oficiální výroční konference DebRA ČR v Brně.

Klinický den byl určen pro 13 vybraných pacientů a DebRA ČR ho uspořádala ve spolupráci s klinickým EB Centrem při Kožním oddělení I. Dětské interní kliniky FN Brno. Své problémy mohli podle potřeb pacienti konzultovat s odborníky EB Centra.

II. oficiální konference začala již v pátek 24. června a trvala do sobotního odpoledne. Děti strávily sobotní dopoledne na projížďce parníkem po Brněnské přehradě. Pro ostatní byl připraven program, během kterého zazněly dvě odborné přednášky. První se věnovala stomatologickým problémům lidí s eb a vedla ji MUDr. Michaela Friedová. As. MUDr. Jitka Vokurková přednášela o možnostech chirurgických zákroků, prevenci srůstů prstů a o dalších problémech, které by s chirurgem mohli v budoucnu rodiče dětí s eb řešit. Odpoledne jsme se věnovali otázkám sociálně právního charakteru. Konzultace vedla Hanka Valová z poradny Ligy za práva vozíčkářů.

Akce se zúčastnilo více než 80 lidí, z toho 32 dětí. Snad všichni hodnotili celou dvoudenní akci za velmi podařenou – členové organizace DebRA, odborníci a všichni ostatní, kteří se na ni podíleli.

Naše speciální poděkování patří Základní umělecké škole Jaroslava Kvapila. Studenti hudebního oboru pro nás připravili asi půlhodinové hudební vystoupení, které navodilo velmi příjemnou atmosféru a odstartovalo II. konferenci DebRA ČR.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.