Debra ČR

Křídla křídlům 2019

09. 01. 2020

Motýlí křídla jsou v představách většiny z nás symbolem něčeho krásného. Pokud se ale tento pojem spojí se slovem nemoc, tak už tolik dobrého nepředstavují. Označení nemoc motýlích křídel znázorňuje křehkost a zranitelnost těch, kteří tímto onemocněním trpí. Naštěstí je však mnoho lidí, kteří mají - v přeneseném slova smyslu - křídla andělská. A ti se zasazují o to, aby bylo utrpení nemocných "Motýlků" o něco snazší. Mnoho takových lidí dal dohromady Daniel Šenkýř a dal tak vzniknout projektu Křídla křídlům. Akce realizovatelné díky jejich pomoci přinesli v roce 2019 více než 400 000 Kč na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel!!

První společnou akcí projektu Křídla křídlům a DEBRA ČR koncert Tomáše Kluse v Praze. Propojení příjemné hudby, nasazení celého organizačního týmu s krásnými prostory přineslo krásným zážitek všem hostům mezi nimiž nechyběli ani rodiny s nemocí motýlích křídel. Výtěžek z tohoto koncertu činil 227 411 Kč pro pomoc potřebným.

Druhý koncert Tomáše Kluse a jeho Cílové skupiny v Brně zavedl diváky do prostor Centra experimentálního divadla, Divadla Husa na provázku. Díky této akci se podařilo získat 148 871 Kč na podporu projektů, které DEBRA ČR pro "Motýlky" dělá. Na brněnský koncert dorazilo dokonce 10 rodin pacientů z celé republiky.

Oba koncerty byly také jedinečné i v tom, že daly příležitost jedné z pacientek Petře K. zahrát si na baskytaru se členy týmu Tomáše Kluse. Společně vytvořili kapelu Jelen band, která už dokonce uspořádala i samostatný koncert a vydala vlastní CD!

Další akcí, na kterou Křídla křídlům přinesla téma pomoci lidem s EB byl Classic Drive 2019. Zde automobilový nadšenci podpořili nemocné celkovou částkou 32 224 Kč.

Pod svá křídla vzal Dan Šenkýř také tatérský event ve Vnitroblocku. Za motýlky na své kůži darovali odvážní účastníci akce 10 500 Kč na pomoc lidem s kůží křehkou jako motýlí křídla.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci těchto událostí v roce 2019 a stali se tak součástí naší velké "DEBRA rodiny".

Děkujeme Vám všem, že jste součástí příběhu pomoci „Motýlkům“ a těšíme se, co společně v roce 2020 zažijeme, jak dokážeme pomoci potřebným a jaká místa naplníme hudbou a zážitky.

dan_a_petra.jpg

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.