Debra ČR

„Křídla motýlí“ na návsi v Dolních Dunajovicích

19. 09. 2014

V sobotu 20. září 2014 se v obci Dolní Dunajovice konal pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje historicky první ročník dolnodunajovického rejdění a benefičního koncertu „Křídla motýlí“, jehož výtěžek podpořil charitativní organizaci DEBRA ČR.

Počasí bylo jako aprílové. Během dne slunce vystřídala jedna bouřka za druhou a pořadatelé se nešťastně dívali k nebi. Nakonec to však vypadalo, že si počasí v Dolních Dunajovicích přece jen někdo objednal. Se začátkem koncertu déšť ustal a nic nebránilo jeho pohodovému průběhu.

Moderátorka Markéta Mayerová měla velkou radost, že v hledišti vidí tolik diváků a hned na začátku přivítala starostu Dolních Dunajovic Josefa Hasníka, zástupkyni DEBRA ČR Anitu Gaillyovou a zpěváka a producenta v jedné osobě Martina France, kteří se s diváky přivítali a koncert mohl už bez deště začít.

Jako prvním potěšily (a zároveň možná i překvapily) diváky svým talentem dvě pacientky s nemocí motýlích křídel Kateřina Vlastová a Olga Joklová. Olga zazpívala za doprovodu Katčina saxofonu a jejich procítěný zpěv a bezchybné tóny sklidily obrovský úspěch.

Pak už vystupoval interpret za interpretem - Sámer Issa, Markéta Zehrerová, Jiří Zonyga, Petr Bende, Leona Šenková, Thomas Puskailer nebo trio Holki… Na jevišti se postupně vystřídalo všech jedenáct účinkujících, včetně Marcely Březinové, Ilony Csákové, Martina France a dua Kamélie.

Mezitím i lidé, kteří jeli okolo jen na kole nebo procházeli, přispívali na pomoc nemocným s EB a pokračovali dále. Konečná částka darovaná organizaci DEBRA ČR se nakonec vyšplhala na nádherných 42.000 Kč.

dsc_0086.jpg

Všem organizátorům, účinkujícím a zejména návštěvníkům mnohokrát děkujeme, že spolu s námi pomáhají lidem s EB prožít co nejvíce a trpět při tom, co nejméně.

kridla-motyli-na-navsi-v-dolnich-dunajovicich_1409741261.jpg

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.