Debra ČR

Mezinárodní konference o problematice EB v roce 2012

15. 09. 2012

Stejně jako v předchozích letech i letos se o. s. DebRA ČR zúčastnilo mezinárodní kongresu DEBRA International, který se konal v kanadském Torontu. Letošní kongres byl zaměřen především na ošetřování pacientů, lékařskou péči a výzkum v oblasti problematiky EB, proto jsme velmi rádi, že na DEBRA International kongres 2012 doprovodila naši pracovnici Anitu Gaillyovou i paní primářka Bučková, Ph.D., koordinátorka Klinického EB Centra v Brně. Díky naší účasti na kongresu jsme získali také přesnější informace o celosvětovém registru EB pacientů, kterému bude v příštím roce věnována jedna z přednášek na výroční konferenci DebRA ČR, a také o mezinárodním osvětovém týdnu pro EB, který probíhá na konci října. O obojím se dočtete v dalších článcích.

eb_clinet.jpg

Velmi důležitá byla rovněž účast zástupců brněnského EB Centra na 1. konference EB Clinet, která proběhla letos v říjnu v Salzburgu. Jednalo se o setkání odborníků na problematiku EB z celého světa, kde proběhla prezentace jednotlivých EB center. České EB Centrum dlouhodobě spolupracuje s centrem pro diagnostiku EB v rakouském Salzburgu, EB Haus. Na konferenci byla jeho práce velmi pozitivně hodnocena a byla předjednána další spolupráce zejména s východoevropskými státy.

debra_2012_congress_header1.jpg

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.