Debra ČR

MOOS: "Bylo nám pomoženo, chceme nyní pomoci."

22. 11. 2014

Díky Mělnickému osvětovému a okrašlovacímu spolku (MOOS) přibylo na účet veřejné sbírky 26 026 Kč z dobrovolného vstupného na slavnostní benedikci nových varhan v chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku. Všem štědrým dárcům velmi děkujeme!

Chrám sv. Petra a Pavla v Mělníku se po devíti letech dočlal obnovení varhaního stroje. MOOS ve spolupráci s Římskokatolickou farností – proboštstvím Mělník a varhaníkem Františkem Šťastným tuto událost oslavili 23. listopadu 2014 v rámci Dne města Mělníka. K obnově mělnických varhan mohlo dojít díky podpoře široké veřejnosti, podnikatelských subjektů, Nadace ČEZ a samotného města Mělníka. Organizátoři projektu oprav se rozhodli využít pozitivního naladění a poslat pomoc dál...

Nové varhany byly představeny veřejnosti 23. listopadu 2014. Tato událost se spojila se Dnem města, který je pořádán každoročně v návaznosti na privilegium Přemysla Otakara II. z 25. listopadu 1274, v němž je Mělník poprvé zmiňován jako město. Od 9.30 hod. byla sloužena generálním vikářem Diecéze litoměřické P. Stanislavem Přibylem v chrámu sv. Petra a Pavla mše svatá za podporovatele projektu. Od 16 hod. proběhla benedikce (požehnání) varhan Mons. Janem Baxantem, biskupem litoměřickým, po které nástroj poprvé rozezněl varhanní virtuos Aleš Bárta.

Další dění se přeneslo do Masarykova kulturního domu, kde v 18 hodin začal Slavnostní večer města moderovaný Jitkou Čvančarovou. 

Tímto byli nové varhany uvedeny do života, a to liturgického i koncertního.

7. a 18. prosince se pak konoaly nádherné koncerty, jejichž návštěvníci měli možnost vychutnat si zvuk nového varhanního stroje a nasát adventní atmosféru.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.