Debra ČR

Na atletických závodech pro mládež se myslelo i na Motýlky

04. 10. 2017

Tým Reinders MMA uspořádal první ročník atletických závodů pro mládež s cílem ukázat, že atletika a úpolové sporty k sobě patří už od prvních olympijských her. Kromě toho také zápasníci Reinders teamu ukázali, že mají dobré srdce a mezi sebou vybrali krásnou částku 11 400 Kč, která poputuje charitativní organizaci DEBRA pomáhající lidem s nemocí motýlích křídel.

Proč se rozhodli uspořádat atletické závody pro děti? „Vnímáme, že sport přestává být pro mnoho dětí zajímavý a radši tráví svůj čas u tabletů a počítačů. Jedním z důvodů je i to, že sportovní aktivity nejsou pro děti tak atraktivní a proto jsme se rozhodli uspořádat atletické závody a využít spojení atletiky a úpolových sportů. My sami atletiku považujeme za důležitou součást přípravy bojovníků a opačně to může fungovat tak, že atletiku udělá pro děti atraktivnější. A zároveň MMA více přiblížíme normálním lidem a dětem. Vždyť spojení atletiky a zápasu je staré už od prvních olympijských her. Někteří naši členové spolupracují s několika školními atletickými kluby. My jako klub spolupracujeme s českým rekordmanem a olympionikem Jirkou Mužíkem, který sám o sobě hodně pracuje s dětmi. A tak jsme to pouze propojili. Naši bojovníci pomáhali s organizací a děti si tak mohli „sáhnout“ na někoho, kdo je pro ně svým způsobem hrdinou a vzorem. Jirka převzal nad akci záštitu a myslím, že se nám tak podařilo udělat akci, která děti bavila a zúčastnilo se jí 143 závodících dětí. A my už plánujeme na jaro další ročník,“ řekl André Reinders.

mma_athletic-10-1024x683.jpg

Už na začátku přišli organizátoři s myšlnekou vybrali peníze pro nemocné děti. Jsme velmi rádi, že si vybrali organizaci DEBRA, která má za cíl zvyšovat kvalitu života lidí trpících nemocí motýlích křídel a jejich rodinám. "Přišlo za mnou několik členů našeho klubu s nabídkou přispět finančně na tuhle dětskou akci. Protože akce byla spíše o našem čase a drobné investice za ceny jsme zvládli z vlastních zdrojů, tak jsme se nakonec rozhodli, že peníze věnujeme dětem, které nemají to štěstí, aby mohly sportovat. Vybrali jsme mezi sebou v klubu 11.400 korun, které jsme poslali charitativní organizaci DEBRA ČR,“ dodal André.

Jemu i celému Reinders MMA teamu patří velký dík!

mma_athletic-69-1024x683.jpg

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.