Debra ČR

Nadace podpořila nový projekt – Mladina s Kunovjanem tančily společně pro Davida

24. 04. 2009

V Klubu kultury v Uh. Hradišti se uskutečnil v sobotu 25. dubna 2009 benefiční Koncert pro Davida. Spojily se plzeňský lidový soubor Mladina a uherskohradišťský Kunovjan, aby táhly za jeden provaz a finančním příspěvkem pomohly a zároveň folklorním zážitkem zmírnily bolest Davidovi Fibichrovi z Horního Němčí, který trpí vrozenou a nevyléčitelnou nemocí epidermolysis bullosa – puchýřnatým genetickým onemocněním kůže, nazývaným také motýlí nemoc.

Po oslovení Nadace Děti-kultura-sport s žádostí o grant spojený s dopravou a zafinancováním nezbytně nutných potřeb k uskutečnění koncertu nic nestálo v cestě, aby večer vynesl 22.440 Kč. Suma nezůstala částkou konečnou, jelikož během vystoupení přispěly i sbory, zůstalo něco z grantového příspěvku a na stránkách www.kkuh.cz/kunovjan.cz probíhá ještě aukce dvou obrazových motivů od Evy Slačálkové, které celý projekt vizuálně doprovázely.

V programu rozděleném na dvě poloviny se představily oba soubory a CM Kunovjan. V uvolněné atmosféře moderátoři večera David Pavlíček a Libor Hnát přiblížili tvorbu souborů a přidali informace o této nemoci, kterou trpí v Česku 120 a na světě 30 tisíc lidí.

Pokud i vy chcete pomoci Davidovi můžete přispět na konto:106 001 3430/2200

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.