Debra ČR

Nadační fond RAFAEL DĚTEM podporuje pacienty s EB

31. 12. 2014

V roce 2014 organizace DEBRA ČR dostala od RAFAEL DĚTEM, nadační fond nadační příspěvek v celkové 

výši 298 000,- Kč na léčbu nemoci motýlích křídel.

Od dubna do konce roku 2014 se podařilo díky zhruba 500 dárcům, které zaujaly příběhy lidí s nemocí motýlích křídel, získat pro tyto nemocné nadační příspěvek ve výši 298 000 Kč, který DEBRA ČR od RAFAEL DĚTEM, nadační fond dostala.

Tyto peníze budou použity na podporu realizace klinického hodnocení s názvem „Využití mezenchymálních kmenových buněk pro léčbu pacientů s epidermolysis bullosa“. Toto klinické hodnocení se zabývá zcela novým a unikátním způsobem léčby geneticky podmíněného onemocnění EB. Kmenové buňky izolované od zdravého dárce mohou dodat tkáním pacienta s EB chybějící kolagen typu II, zahojit defekty kůže a vést k regeneraci postižených tkání.

Nadační příspěvek pro organizaci DEBRA ČR je určen na úhradu části kupní ceny dlouhodobého hmotného majetku – zařízení pro automatizovanou expanzi adherentních mezenchymálních menových buněk QUANTUM Cell Expansion Systém, které je nezbytné pro realizaci akademického klinického hodnocení zmíněného výše. Bez zakoupení tohoto přístroje by klinická studie nebyla možná, přístroj je určen právě pro expanzi kmenových buněk pro diagnózu EB!

VŠEM DÁRCŮM ZE SRDCE DĚKUJEME!!!!!

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.