Debra ČR

Není virus jako virus aneb Virus na druhou

13. 05. 2020

Nový virus a s ním spojené problémy nebylo to jediné, co komplikovalo zásobení pacientů s nemocí motýlích křídel ošetřovacím materiálem během pandemie. Od 13. března čelila FN Brno kyberútoku, který ochromil její fungování. To bylo pro naše klienty zcela fatální.

V brněnské fakultní nemocnici sídlí totiž tzv. EB Centrum - tým lékařů, kteří se na nemoc motýlích křídel specializují. Kybrnetický útok znemožnil na několik týdnů psaní e-receptů a poukazů na atraumatické krytí, bez kterého se pacienti neobejdou a je nejnákladnější položkou při ošetřování jejich křehké kůže. Poukaz lze napsat pouze 2x až 4x za rok a jedná se vždy o materiál v hodnotě stovek tisíc korun.

I tuto situaci pomáhala řešit DEBRA. Intenzivně jsme probírali s klienty jejich individuální potřeby, zajišťovali materiál na dobu, kdy nebylo možné získat jej od zdravotní pojišťovny. Denně jsme telefonovali s praktickými lékaři „Motýlků“ i lékaři EB Centra. To bylo ztíženo speciálním režimem v nemocnici, kdy se týmy lékařů střídali tak, aby se nemohly potkat. Lékaři EB Centra však nehleděli na danou pracovní dobu a na telefonu s námi řešili vše potřebné i mimo své služby v nemocnici. Velké poděkování patří také personálu nemocniční lékárny v Dětské nemocnici FN Brno, který i přes velké technické překážky dokázal zajistit pro naše “Motýlky” i nemožné...

Z prostředků veřejné sbírky jsme v době nouzového stavu nakoupili ošetřovací materiál pro pacienty v hodnotě 600 000 Kč.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.