Debra ČR

Nová osvětová kampaň NADOTEK

09. 09. 2018

Liběna Rochová a Musa vytvořili novou oděvní značku.

NADOTEK se představí na Designbloku.

Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Lukáš Musil (Musa) se spojili při práci na kolekci pro novou značku Nadotek, inovativní osvětový projekt organizace DEBRA ČR, která v Česku pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

Protože nemoc motýlích křídel je na první pohled viditelné onemocnění, lidé mají vůči našim pacientům řadu předsudků, které vedou nezřídka k urážlivému a dehonestujícímu chování. To má samozřejmě přímý vliv na jejich psychiku… Z minulosti ale víme, že soustavná osvětová kampaň dokáže takovému nevhodnému chování zamezit a díky tomu se mohou naši pacienti cítit v životě i ve světě méně izolovaní a více součástí většinové společnosti. To pak pozitivně ovlivňuje kvalitu jejich života.

Proto v osvětové kampani nejen stále pokračujeme, ale snažíme se ji také inovovat. Po osmi úspěšných ročnících osvětového kalendáře přichází DEBRA ČR se zcela novým projektem, který pomůže šířit osvětu o EB. Jeho název je NADOTEK.

Celý projekt vzniká díky dvěma osobnostem, které s DEBRA ČR již řadu let spolupracují. Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Lukáš Musil (Musa) společně vytvořili limitovanou kolekce oděvů a tenisek. Ta se pod značkou NADOTEK představí veřejnosti poprvé na podzimní mezinárodní přehlídce Designblok.

„Práce v tandemu je dobrodružství,“ říká Liběna Rochová. „Lukášova tvorba se mi líbila dlouho, ale teprve myšlenka vzniku nové kolekce pro Debru, kterou mnoho let oba dva podporujeme, se stala tou správnou příležitostí, která nás spojila. Přála bych si, aby naše kolekce nesla poselství o životní síle a energii, které jsou právě u lidí s nemocí motýlích křídel tak výraznými atributy.“

„Je to úžasná zkušenost.“ připojuje se Musa. „Liběna je velmi energická a neúnavná. Její nadšení je nakažlivé, proto se nám spolu tak dobře pracuje. Nejdůležitější je ale účel, proč to všechno vzniká. Jsem moc rád, že moje tvorba může přímo pomoci lidem s nemocí motýlích křídel.“

„NADOTEK je odvážný projekt, který by nikdy nevznikl bez nápadů, pracovitosti a nadšení Liběny s Lukášem, kteří do něj dávají všechno. Jsem si jistá, že až kolekci na podzim představíme, nadšení budou jak milovníci módy, tak podporovatelé Debry, pro které jsme v předešlých letech vydávali autorské kalendáře. NADOTEK se stane součástí naší osvětové kampaně a veškerý výtěžek z prodeje kolekce bude věnován na pomoc pacientům s nemocí motýlích křídel. Proto i název projektu odkazuje ke křehkosti kůže lidí s tímto vrozeným onemocněním,“ říká patronka DEBRA ČR herečka Jitka Čvančarová.

U značky NADOTEK se sešel výjimečný tým tvůrců. Vedle Liběny Rochové a Musy se na novém projektu podílejí fotografka Bet Orten, architektka Magdalena Rochová či obalový designér Jan Činčera. Do projektu se zapojily i tak významné společnosti jako Baťa nebo Adler.


Liběna Rochová

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.