Debra ČR

Objeli jsme republiku, aby mohli pacienti k moři

04. 09. 2019

"Po dlouhé době je mi přesně tak, jako když jsem se vracel z dětského tábora nebo školního výletu - zvláštní směs radosti, štěstí, únavy a zároveň smutku, že to vše končí..." vystihl dokonale pocity všech zúčastněných jeden ze závodníků, kteří se v dresech DEBRA ČR objeli celou Českou republiku, aby motivovali veřejnost k podpoře pacientů s nemocí motýlích křídel. Díky jejich úsilí, potu a dřině přibylo na účtu veřejné sbírky DEBRA ČR 151 675 Kč, díky kterým jsme poslali a pošleme Motýlky k moři, které léči jejich bolavou kůži.

2.jpg

Cyklo-tým DEBRA ČR se letos opět účastnil Handy Cyklo Maratonu, extrémního cyklistického závodu, který nemá ve světě obdoby. Tento pětidenní maraton je zaměřen na společnou sportovní aktivitu osob se zdravotním postižením a osob bez něj. Za 111 hodin ujedou týmy trasu dlouhou 2 222 km, vedoucí napříč Českou republikou s výjezdem do zahraničí. Každý tým musí mít minimálně jednoho člena s jakýmkoli druhem postižení, navíc je patronem někoho, kdo závodit nemůže, ale naopak potřebuje pomoc, životní vzpruhu a povzbuzení.

„Flotila křehkého motýla“ vznikla v okruhu přátel jednoho z našich pacientů Honzy Vokurky a má už svou stabilní základnu, která se stále rozšiřuje o další skvělé borce. Přestože Honza Vokurka v loňském roce zemřel, jeho přátelé i letos sedli na kola a svým úsilím vzbudit pozornost dárců, kteří přispěli na účet veřejné sbírky, ze kterého jsou hrazeny mimo jiné i přímořské ozdravné pobyty. Jednotliví dárci přispěli do sbírky na "Pojedeme k moři" částkou 31 675 Kč, společnost TeamSolution podpořila Motýlky částkou 30 000 Kč a lví podíl na celkovém výtěžku má náš milý partner, kterým je síť hotelů Le Hotels, který daroval 90 000 Kč na ozdravné pobyty, které hojí kůži našich pacientů.

Z pravidel závodů vychází, že členem každého týmu je člověk s handicapem. Naším dlouholetým závodníkem a kamarádem je nevidomý Aleš Moravec, který absolvoval závod na tandemovém kole. Do naší party se přidal také Tomáš Kohoutek, který jezdí na handbiku. Posilou našeho týmu se stal letos také skvělý horolezec, držitel koruny Himaláje a dlouholetý podporovatel DEBRA ČR, Radek Jaroš. Svou podporu cyklo-týmu DEBRA ČR a především všem pacientům vyjádřili také nejlepší česká boxerka Fabiana Bytyqi a freestyle motokrosař Libor Podmol.

K tomu, aby se náš tým mohl závodu zúčastnit a k jeho zdárnému průběhu pomohla řada skvělých partnerů, kterým moc děkujeme za jejich pomoc a podporu. Obrovské poděkování patří firmě Pells, která nejen zapůjčila pro závodníky špičková kola, ale také nám pomohla s celkovými přípravami a prezentací projektu. Za zapůjčení vozidel děkujeme společnosti CARent. Mediálním partnerem se stala agentura Lesensky. Grafické návrhy dresů zpracoval Refresh.cz. Vybavení závodníkům zapůjčil Garmin. O jejich výživu se postarali Rossmann, 4EVER, s.r.o. a Chimpanzee. Všem ještě jednou děkujeme!

Největší poděkování patří bezesporu celému týmu! Každému, kdo usedl na kolo či za volant! Jeli dnem a nocí, na slunci i v prudkém lijáku, silnicemi, přes výmoly, mezi vinohrady... Spali na zemi a sotva pár hodin. Jedli co se dalo, kdy a kde se dalo... Cestou ztratili pár kilo i různé vybavení kol. Za to snad však mnohé získali... Doufáme, že odměnou jsou jim nezapomenutelné zážitky i dobrý pocit z pomoci druhým a věříme, že je všechny účast v Cestě za snem posunula na jejich osobní cestě životem.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.