Debra ČR

Očkování proti COVID-19 a nemoc motýlích křídel

16. 03. 2021
DEBRA ČR patří do mezinárodního uskupení DEBRA International, které se celosvětově věnuje pomoci lidem s nemoci motýlích křídel. V souvislosti aktuálním děním vydala DEBRA International stanovisko k očkování pacientů s EB:

DEBRA International se řídí radami a doporučeními ERN-Skin (Evropská referenční síť pro vzácná kožní onemocnění) pro vakcínu proti COVID-19 pro pacienty s dědičnou epidermolysis bullosa (EB simplex, dystrofická EB, junkční EB, EB Kindlerové). Neexistují žádné důkazy o tom, že by se lidé s EB měli očkování proti SARS-CoV-2 vyhnout. Očkování se důrazně doporučuje u pacientů se všemi typy EB, zejména u pacientů s rozsáhlým postižením kůže, sliznic a vnitřních orgánů, dále pak u pacientů se systémovými komplikacemi, jako je mimo jiné podvýživa a kardiomyopatie. Pacienti s EB, kteří mají jakékoli dotazy nebo obavy ohledně očkování, se mohou poradit se svým praktickým lékařem a s odborným garantem klinického EB Centra.\ \ DEBRA International, Vídeň, Rakousko


V České republice je koordinátorem EB Centra MUDr. Hana Bučková, Ph.D., která je připravena se svými pacienty situaci konzultovat.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.