Debra ČR

Odpočinek, sdílení a úsměvy pod rouškou v Poděbradech

21. 10. 2020

Jsme moc rádi, že jsme stihli v září, ještě před zhoršením epidemiologické situace a zpřísněním opatření, alespoň jednu milou akci pro maminky našich pacientů s nemocí motýlích křídel a pro dospělé dámy s touto nemocí. Z pochopitelných důvodů si v letošním roce netroufáme pořádat akce, kde by se sešlo větší množství lidí a už vůbec ne „Motýlků“ s vážnými projevy nemoci, které by mohlo onemocnění covid-19 vážně ohrozit. Chtěli jsme však poskytnout našim klientkám trochu povzbuzení, odpočinku a načerpání nové energie.

120298556_3462005097216584_3639452002972249038_o_2.jpg

Proto jsme nabídli těm, kteří denně pečují o „Motýlky“, a nebo se sami perou s onemocněním, které je velmi náročné i pro psychiku nemocného i jeho blízkých, relaxační víkend v lázních Poděbrady. Dámy, které se pobytu na konci září zúčastnily, měly možnost využít několik lázeňských procedur, užít si příjemné prostředí lázeňské kolonády s kavárnami i zeleň v okolí Labe.

Během víkendu klientky probrali své otázky a problémy s naší nutriční specialistkou, psycholožkou i sociálními pracovnicemi. Na celý pobyt nám Lázně Poděbrady poskytli 20% slevu a ubytovali nás v o hvězdičku lepším hotelu. Ukázali tak, že jsou opravdu NADOTEK a rádi pomohou lidem s nemocí motýlích křídel. Celý pobyt se mohl uskutečnit díky finanční podpoře Kaufland Česká republika. Na každou z účastnic navíc čekalo milé překvapení v podobě dárkového poukazu od našeho dlouholetého partnera, společnosti Babor, kde nikdy neváhají podpořit nás nejen finančně, ale také udělat radost našim klientům a pomoci nám, jak je zrovna potřeba.

Děkujeme všem, díky nimž se mohl tento povzbuzující a odpočinkový víkend uskutečnit! Moc přejeme, ať načerpaná energie pomůže našim motýlím rodinám přečkat toto nelehké období a těšíme se na další společná setkávání!

PS: Nezapomněli jsme ani na pány - pečující tatínky a pacienty s nemocí motýlích křídel! Pobyt pro ně však měl proběhnout na konci října a to už nám situace neumožnila. Podobně byla zrušena i plánovaná konference pro rodiny s EB, tu však ve zkrácené podobě zrealizujeme alespoň online.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.