Debra ČR

Ošetřovací materiál - základ bez kterého se neobejdeme!

31. 05. 2020

Dělá vám právě teď starosti, abyste měli doma dostatek dezinfekce, gumových rukavic a léků

na snížení horečky a tlumení bolesti?

Nám taky. Úplně pořád.

Bez těchto věcí se prostě neobejdeme. A když v jednu chvíli z lékáren zmizí, ocitáme se v opravdovém ohrožení. Bez kvalitní dezinfekce a gumových rukavic je naše tělo ohroženo množstvím infekcí. Rány se nehojí a trápí nás velká bolest.

„Motýlci“, pacienti s nemocí motýlích křídel

vaneska.jpg

Dezinfekce a gumové rukavice potřebují lidé s nemocí motýlích křídel ke každodenním převazům. A všichni víme, jak zejména na začátku pandemie vypadala situace v lékárnách... Debře se však podařilo zareagovat včas.

Okamžitě po vyhlášení nouzového stavu 12. března 2020 vydala DEBRA ČR prohlášení k výskytu onemocnění COVID-19 a doporučená opatření pro pacienty s EB, kde především doporučila všem svým klientům, aby si zkontrolovali své zásoby ošetřovacího materiálu a speciální výživy, tak aby měli všeho dostatek na následujících 60 dnů. V tom jsme je samozřejmě nenechali samotné! Naše podpora se týkala nejen financování všeho potřebného, ale také komunikace s lékárnami i výrobci ošetřovacích materiálů.

Pořídili jsme zásobu dezinfekcí, atraumatického krytí apod. v hodnotě 600 000 Kč, aby i při nedostatku na trhu, výpadku ve výrobě nebo problémech s dopravou zboží přes hranice, nenastala situace, kdyby se pacienti nemohli pravidelně a dostatečně kvalitně převazovat. Další dezinfekční gely a krémy v hodnotě přes 250 000 korun jsme dostali od našich partnerů darem.

Pomoc DEBRA ČR v číslech

Našim klientům a zdravotníkům FN Brno jsme rozdali

  • 2000 šitých roušek
  • 360 respirátorů
  • 50 ochranných štítů

Z prostředků veřejné sbírky jsme nakoupili

  • ošetřovací materiál pro pacienty v hodnotě **600 000 Kč**
  • ochranné pomůcky za **23 000 Kč**

Odeslali jsme přes 4000 emailů našim klientům.

Telefonovali jsme s klienty přes 90 hodin (na dálků probíhaly psychologické intervence i konzultace ohledně návštěv lékařů a ošetřovacího materiálu).

Zdá se, že se svět pomalu vrací k normálu...

Pro nás to ale neskončí. Naše nemoc je nevyléčitelná.

Naštěstí díky Debře a Vám, našim podporovatelům, můžeme být klidní a vědět, že na to nejsme sami, že jste stále NADOTEK.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.