Debra ČR

Osvětová kampaň 12 plus 12 se zaváže do obvazů

11. 03. 2013

ocení pro 3. ročník osvětové charitativní kampaně 12plus12 je u konce. Letošním tématem jsou lidé s EB, jejich prožitky, pocity, přání. Ty na fotografiích zosobňují tanečníci Baletu Národního divadla. Každá z fotografií tak nese nějaké významné poselství, symboliku. Fotografie Tomáše Kluse třeba vyjadřuje cit, lásku, schopnost milovat a být milován. Např. Aneta Langerová má jako téma své fotografie přátelství, Jiří Bartoška naději nebo Dan Bárta jedinečnost. Všemi fotografiemi se vine obvaz. Jako symbolika svázanosti, omezení lidí s nemocí motýlích křídel, ale také jako symbol ochrany, jejich “druhé kůže”.

12 plus 12 spočívá letos v tom, že se 12 osobností stalo patrony 12 pacientů s EB. Autentické příběhy a zkušnosti pacientů s nemocí motýlích křídel poví o životě s tímto vzácným onemocněním více, než spousty odborných statí.

Na projektu se podílely tyto významné osobnosti:

Foto: Lucie Robinson

Oděvní tvorba: Liběna Rochová

Make-up: Filip Novák

Organizace: Jitka Čvančarová

Fotografované osobnosti: Karel Schwarzenberg, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Petr Zuska, Aňa Geislerová, David Švehlík, Dan Bárta, Radek Jaroš, Jiří Bartoška, Libuše Šmuclerová, Ladislav Špaček, Pavlína Němcová.

Tanečníci Baletu Národního divadla s koordinátorkou Zuzanou Šimákovou, sólistkou BND

Fotografie opět poslouží k několika účelům. Vznikne další ročník putovní výstavy, připravuje se kalendář a diář na rok 2013. Vernisáž výstavy se uskuteční 3.12., zároveň bude pokřtěn kalendář. Od tohoto dne bude možné kalendáře a diáře získat a to ve vybraných obchodech nebo v našem eshopu. Ceny zůstávají stejné jako loni: 250 Kč za diář a 800 Kč za kalendář.

anetatanecnicilr-150x150.jpg
analucietanecnici-150x150_0.jpg
tomaskluszuzanasusova-150x150.jpg

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.