Debra ČR

Ozdravný pobyt pod Olympem

08. 09. 2013

Tento rok stejně jako vloni se nám podařilo zorganizovat ozdravný přímořský pobyt pro pacienty s EB. Mořská voda a tamější klima mají na kůži nemocných velmi blahodárný vliv. Rány a puchýře se lépe hojí a pozitivní dopad přímořského pobytu pozorují pacienti na své kůži ještě několik měsíců po návratu.

Letos jsme se vypravili na pevninskou část Řecka na Olympskou riviéru do letoviska Nei Pori. Pod dohledem Olympských bohů jsme strávili 2 nádherné týdny plné sluníčka, vody a poznávání cizích krajů.

Pobytu se zúčastnilo 9 pacientů s EB, z nichž každý si s sebou mohl vzít svého blízkého, který o něj pečoval a pomáhal mu s jeho ošetřováním. Spolu s nimi byly na pobytu také pracovnice o.s. DebRA ČR. Na druhou polovinu pobytu přijel za námi pan doktor Folber z Interní hematoonkologické kliniky, Fakultní nemocnice Brno, jeho odborné pomoci nebylo naštěstí, až na drobnosti, třeba. Jsme velmi rádi, že se s námi ozdravného pobytu zúčastnil a byl všem našim klientům k dispozici.

Velké poděkování patří také naší milé delegátce, která byla vždy po ruce a neváhala nám pomoci při řešení menších či větších těžkostí.

Ozdravný pobyt byl financován z prostředků veřejné sbírky o.s. DebRA ČR. Velmi si vážíme příspěvků a děkujeme všem individuálních dárcům i partnerům organizace, díky nimž se mohl druhý ročník ozdravného přímořského pobytu uskutečnit!

I když nebe není nikdy bez mráčku, věříme, že všichni účastníci budou rádi vzpomínat na společně strávené chvíle na pobřeží Egejského moře!

olymp1.jpg

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.