Debra ČR

Ozdravný pobyt – říjen 2007

30. 09. 2007

Milí přátelé,

občanskému sdružení DebRA ČR se také v letošním roce podařilo získat dotaci Ministerstva zdravotnictví ČR na týdenní ozdravný pobyt pro lidi žijící s EB v ČR. Z této dotace může organizace DebRA ČR uhradit lidem žijícím s EB a jejich průvodcům 60 % z celkové ceny pobytu.

Buďte dobří jako bobři – speciál

Letošní ozdravný pobyt se uskuteční pod heslem "Buďte dobří jako bobři" a to v blízkosti města Blansko, v hotelu Vyhlídka. Jedná se velmi klidné prostředí v Moravském krasu. Všechny pokoje (dvou a čtyřlůžkové) jsou velice prostorné a jsou vybaveny sprchou a toaletou. V penzionu jsou dvě společenské místnosti / klubovny, jídelna s kuchyní, stolní tenis, veliká terasa a hřiště, které budeme moci na pobytu využít.

Jaký bude program?

Hlavní náplní pobytu bude volnočasový program pro děti podobný programům tradičních letních dětských táborů. Připraveny jsou hry a soutěže, výlety, výtvarné aj. aktivity. 

Program bude oddělen – zvlášť děti a zvlášť dospělí. Účastníci pobytu (děti i rodiče) budou mít možnost seznámit se s rehabilitačními cviky a novými metodami ošetřování. Ošetřování i nácvik rehabilitačních cviků budou provádět školené zdravotní sestry z EB Centra. Přizpůsobeny budou individuálním specifikům a potřebám každého dítěte či dospělého s EB. Náplní pobytu dále bude předávání informací z oblasti zdraví (výživa, potravinové doplňky), psychologie (zvládání obtížných životních situacích, asertivita a komunikace) a sociální oblasti (síť sociálních služeb v blízkosti bydliště). Připraven je také opět minikurz základního ovládání počítače. Program bude zajišťován pracovnicemi DebRA ČR, školenými zdravotními sestrami a dobrovolníky.

V plánu máme výletování (např. ZOO Vyškov – dinopark, Moravský kras, pro zájemce procházky a tůry) a celkově užívání pohody! 

Věříme, že společně strávíme příjemný barevný podzimní týden.

Můžete se setkat s velmi zajímavým hostem – herečkou Jitkou Čvančarovou.

Program pobytu naleznete na těchto stránkách co nejdříve!!!

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.