Debra ČR

Ozdravný pobyt u moře – Sardinie Costa Rei

10. 09. 2011

íky podpoře společnosti REPOWER jsme zrealizovali jedenáctidenní ozdravný pobyt u moře pro děti i dospělé, kteří trpí nemocí motýlích křídel. Takto nemocným ozdravný přímořský pobyt velmi napomáhá v hojení ran a defektů. Mořské klima má pro nemocné s EB velmi příznivé účinky.

Nemocných s EB se přímořského ozdravného pobytu celkem účastnilo 17. Všichni byli doporučeni koordinátorkou Klinického EB Centra prim. Kožního oddělení Pediatrické kliniky FN Brno MUDr. Hanou Bučkovou, Ph.D. Nemocné s EB doprovodilo celkem 11 maminek, dvě zdravotní sestry DebRA ČR, tři kuchaři a dvě pracovnice DebRA ČR. Celkem tedy 35 osob.

Ozdravný pobyt se uskutečnil od 11. do 23. září. Mořských vln a ovzduší jsme si užívali na Sardinii v letovisku Costa rei, téměř po celou dobu pobytu a to díky krásnému počasí, které nám přálo. Speciální péči a ošetřování zabezpečovali maminky nemocných společně se zdravotními sestřičkami sdružení. O speciálně vyváženou stravu pro nemocné s EB se po celý pobyt starali naši skvělí kuchaři, pro které nebyly ani pečené buchty problém.

Děkujeme společnosti REPOWER za jejich podporu a spolupráci, díky které jsme mohli zrealizovat přímořský ozdravný pobyt pro nemocné s EB. V ČR mají takto nemocní špičkovou péči v Klinickém EB Centru v Brně, bohužel moře, které velmi napomáhá v hojení ran u takto nemocných, nám v Česku chybí.

Děkujeme společnosti NUTRICIA, která věnovala na ozdravný pobyt speciální výživu – Nutridrinky a společnosti FOR LIFE spol. s r.o. za speciální krémy 2DERM pro nemocné s EB.

nutricia.jpg
repower_logo.png
for_life_logo.png

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.