Debra ČR

Ozdravný pobyt ve Vojtěchově 2014

01. 08. 2014

Přelom prázdnin 2014 patřil tradičnímu tuzemskému ozdravnému pobytu DEBRA ČR. Letos již po třetí jsme strávili pohodový týden v Lesním zátiší Vojtěchov nedaleko Nového Města na Moravě.

Pobytu od 26. července do 1. srpna se zúčastnilo celkem 21 pacientů s nemocí motýlích křídel a dalších 33 účastníků z řad jejich rodin a blízkých.

Pro nejmladší účastníky byla připravena řada zábavných i poučných her v duchu pirátské výpravy za pokladem. Malí piráti soutěžili o „šperky a drahé kamení“, projevovali svou šikovnost i odvahu. Naučili se ale také pod vedením nutriční terapeutky vyrábět „pirátské nápoj“ plný vitamínů, které pomáhají lépe hojit rány na kůži EB pacientů i mnoho jiného. Ani dospělí však nebyli ochuzeni o pestrý program.

K nejzajímavějším patřilo úterní povídání o ústní hygieně určené pro malé i velké. Úvodního slova se ujal MUDr. Jan Vokurka z Oddělení parodontologie Stomatologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny a Lékařské fakulty MU. Spolu se svými kolegyněmi se pak individuálně věnovali všem zájemcům. Díky firmám Curaden (produkty Curaprox - kartáčky, mezizubní kartáčky), Johnson and Johnson (produkty Listerine - ústní vody, Reach - zubní nitě), Colgate (produkty Elmex, Meridol a Colgate - kartáčky a pasty) a Profimed (produkty WaterPik - ústní sprcha, Te-Pe - kartáčky, GUM - mezizubní kartáčky) si mohli všichni odnést také vzorky výrobků v hodnotě okolo 87 000 Kč, které jim pomohou v péči o zdravé zuby.

Novinky z oblasti ošetřování kůže s EB přijela představit dermatoložka EB Centra Ing. MUDr. Jana Kýrová. 

O svých výrobcích pro poraněnou kůži nám přišli popovídat zástupci firmy Mölnlycke Health Care, kteří s sebou přivezli dětem také loutkové divadlo a žonglovací dílnu.

Věcným darem pro pacienty s EB přispěla také společnost For life. Pacienti na pobytu obdrželi 20 kusů 2Derm krémů. Tento hojivý krém pomáhá našim pacientům při ošetření kůže.

Srdečně děkujeme všem za milou spolupráci a náklonnost našim motýlkům.

Ozdravný pobyt šitý na míru pacientům s nemocí motýlích křídel a jejich specifickým potřebám proběhl letos díky podpoře Ministerstva zdravotnictví ČR a společnosti Bosped, Jurys Inn Prague, restauraci Italo a také díky individuálním dárcům.

Celý týden se nám příjemně vydařil, pirátský poklad byl nalezen a my se již všichni těšíme na setkání opět za rok!

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.