Debra ČR

POJEDEME K MOŘI!!! Na kole pro motýlí křídla 2019

19. 06. 2019

Kapka v moři jen zdánlivě nic nezmůže...

Když jich ale bude celé moře, může léčit!

AKTUÁLNĚ K ZÁVODU #POJEDEMEKMORI

Mořská voda a přímořské klima mají na kůži lidí s nemocí motýlích křídel velmi blahodárný vliv. Rány a puchýře se lépe hojí a pozitivní dopad přímořského pobytu pozorují pacienti na své kůži ještě několik měsíců po návratu.

Proto DEBRA ČR dlouhodobě podporuje z veřejné sbírky ozdravné pobyty pro pacienty a jejich doprovod. Aby bylo možné vyslat na tyto pobyty co nejvíce Motýlků, vyrazí parta skvělých sportovců v barvách DEBRA ČR na Metrostav Handy Cyklo Maraton.

cyklo_banner_2019_daruj4.png

Jak se zapojit?

Každá kapka se počítá! Proto 18. července spustíme crowdfundingovou kampaň na portálu darujspravne.cz, kde budete moci přispět svou kapkou a přiblížit tak pacienty s nemocí motýlích křídel o kousek blíž k moři. Už nyní však můžete přispět rovnou na náš transparentní účet s variabilním symbolem 111 nebo poslat dárcovskou SMS.

Kdy a kudy se pojede?

Start maratonu je 30. července v Praze. Odtud se týmy vydají na trasu procházející všemi kraji České republiky s výjezdem do Polska. Délka trasy je 2 222 km. Tu musí závodníci urazit v časovém limitu 111 hodin. Po cestě plánujeme celou řadu zastávek, kde budeme mávat, fandit a budeme rádi, když se k nám přidáte! Na těchto zastávkách se budeme setkávat také s rodinami, kde žije pacient s nemocí motýlích křídel a rádi Vám společně povíme více o tomto závažném onemocnění. Mapku trasy se zastávkami najdete na našem webu a facebookové stránce Na kole pro motýlí křídla.

Fandit může každý!

Pokud chcete pozorovat celé dění jen zpovzdálí, můžete sledovat náš web a sociální sítě. Staňte se fanoušky facebookové stránky Na kole pro motýlí křídla, kde budeme o závodu průběžně informovat spolu s hashtagem #pojedemekmori.

Kdo pojede?

„Flotila křehkého motýla“ vznikla v okruhu přátel jednoho z našich pacientů Honzy Vokurky a má už svou stabilní základnu, která se stále rozšiřuje o další skvělé borce. Přestože Honza Vokurka v loňském roce zemřel, jeho přátelé jsou i nadále odhodlaní sednout na kola a svým úsilím vzbudit pozornost dárců, kteří přispějí na účet veřejné sbírky, ze kterého jsou hrazeny právě i zmíněné přímořské ozdravné pobyty.

Z pravidel závodů vychází, že členem každého týmu je člověk s handicapem. Našim dlouholetým závodníkem a kamarádem je nevidomý Aleš Moravec, který absolvuje závod na tandemovém kole. Ale protože lidí se zájmem pomoci Motýlkům je čím dál víc, patří do naší party také Tomáš Kohoutek, který jezdí na handbiku.

Na start závodu se v dresu DEBRA ČR postaví také skvělý horolezec, držitel koruny Himaláje a dlouholetý podporovatel DEBRA ČR, Radek Jaroš. Ten nebude pravděpodobně jedinou známou tváří ve Flotile křehkého motýla. A to díky skvělému partnerovi, který se rozhodl cestu „na kole pro motýlí křídla“ podpořit. Tím je firma Pells, která nejen zapůjčí pro závodníky špičková kola, ale také nám pomáhá s celkovými přípravami projektu.

Děkujeme všem, kteří přidají svou kapku do moře!

Přejeme závodníkům zdar a sílu! Těšíme se s vámi na viděnou podél trati! A našim Motýlkům přejeme mnoho šťastných chvil a úlevy na ozdravných přímořských pobytech!

cyklo_banner_2019_darujspravne7.jpg


I vy můžete pomoci lidem s nemocí motýlích křídel svou kapkou k moři, které léčí. Stačí si vybrat z těchto tvarů DMS:

DMS DEBRA 30
DMS DEBRA 60
DMS DEBRA 90

a odeslat na telefonní číslo: 87 777

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. DEBRA ČR obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

Více informací na www.darcovskasms.cz.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.