Debra ČR

Prima DEBRA týden s Večerníčkem 2015

24. 07. 2015

Tuzemský ozdravný pobyt patří k tradičním a uživateli velmi oblíbeným projektům DEBRA ČR. Pobyt je určen malým i velkým pacientům s EB a jejich rodinám. Letošní ozdravný pobyt proběhl v termínu 20. – 24. 7. 2015, již čtvrtý rok jsme se sešli ve Vojtěchově nedaleko Nového města na Moravě. Tématem her pro nejmenší byl Večerníček. Pohádky, známe všem generacím, nás provázely celým týdnem. Hned po pondělním příjezdu jsme si vyrobili papírové čepice, zazpívali pohádkové písničky a posbírali první body.

prima-debra-tyden-s-vecernickem_1446110288.png

Úterý jsme zahájili v duchu Boba a Bobka „Vstávat a cvičit!“ – hned po snídani za námi přijely fyzioterapeutky Jana Pařízková,DiS. a Milada Loubová, DiS.z Dětského rehabilitačního oddělení Fakultní nemocnice Brno. Po společném prohřátí a protažení se obě fyzio

terapeutky věnovaly jednotlivým pacientům s EB. I zbytek dne patřil návštěvám lékařských odborníků (nejen) z klinického EB Centra. Individuální konzultace nabídly paní doktorka Vokurková, Ph.D - ordinářka pro plastickou chirurgii a klinické genetičky MUDr. Renata Gaillyová, Ph.D. a MUDr. Jitka Němečková. Po obědě jsme se věnovali péči o zuby. Stejně jako loni nás navštívil pan doktor Jan Vokurka. Spolu se svým kolegou, studentem zubního lékařství na LF MU Filipem Hromčíkem nám připomněli, jak se správně starat o zuby, aby se nám nekazily.

Nezapomněli jsme ani na zdravou výživu vhodnou pro pacienty s nemocí motýlích křídel. Nutriční terapeutka Mgr. Hanka Holišová našim pacientům a jejich pečovatelům představila bílkovinné produkty od firmy Šmakoun Adler. Jedná se o produkty vyrobené z vaječných bílků, díky kterým obsahuje potravina bílkoviny o vysoké biologické hodnotě, má dobrou stravitelnost, nízký obsah tuků a sacharidů. Tímto bychom rádi poděkovali firmě Šmakoun Adler za věcný dar, který nám na ozdravný pobyt poskytl. Na ozdravném pobytu jsme ze Šmakouna připravovali sladké i slané pokrmy a zařazovali je každý den do menu. Reakce pacientů byla velmi kladná a připravované pokrmy chutnaly i těm nejmenším.

Ve čtvrtek nás navštívili Komedianti na káře. Tento dárek od společnosti Mölnlycke Health Care udělal obrovskou radost dětem, ale i dospělým. Všichni se u pohádky o princi Bajajovi náramně bavili! Po představení následovala žonglérská dílna a pro pečovatele a dospělé pacienty také konzultace ohledně nových ošetřovacích materiálů firmy Mölnlycke Health Care s paní Dvořákovou.

Ve zbytku týdne jsme zvládli spoustu her, tvoření, zpívání a hraní, koupání i stezku odvahy. Jeden podvečer byl věnován vzpomínce na našeho kamaráda Míšu Diviše, který celý život bojoval s EB a letos v dubnu nás navždy opustil.

Během celého pobytu byla všem uživatelům našich služek k dispozici nejen sociální pracovnice, nutriční terapeutka, ale i psycholožka. V neformálním prostředí a zároveň v bezpečném soukromém prostoru zde měli naši uživatelé možnost řešit své starosti, které život s EB rodinám přináší.

Atmosféra celého pobytu byla velmi přátelská a uvolněná. Už teď se těšíme na další týden s Vámi!

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.