Debra ČR

Putování IV. ročníku výstavy 12 plus 12 v roce 2014

30. 06. 2014

Motto: „Mají kůži křehkou jako křídla motýlů, ale vlídný dotek jim neublíží.“

Osvětový charitativní projekt 12 plus 12 je již nedílnou součástí činnosti organizace DEBRA ČR.

S fotografiemi IV. ročníku, jehož tématem je BLÍZKOST, se můžete během roku 2014 setkávat v rámci putovní výstavy.

1. etapa: PRAHA - Český rozhlas

12_12_cro.jpg

Při příležitosti Dne vzácných onemocnění byla 28. únorazahájena výstava velkoformátových fotografií 12 plus 12 v Českém rozhlase . Významné české osobnosti jsou zachycené při neobvyklých setkáních, z nichž vyzařuje vzájemnost, blízkost. I když mají pacienti kůži křehkou jako motýlí křídla, dotyk jim neublíží. Naopak. Vlídný kontakt je pro ně důležitou podporou a pomocí. 

Vernisáž za účasti patronky sdružení Jitky Čvančarové, pacientky s EB Olgy Joklové a celé řady dalších významných hostů přitáhla pozornost médií - články naleznete na stránce Média o nás

2. etapa: OLOMOUC - kostel sv. Michala

12_12_ol_chodba.jpg

4. dubna zahájily panely s fotografiemi svou pouť v Křížové chodbě kostela sv. Michala na Žerotínově náměstí v Olomouci, kde budou vystavené až do konce měsíce dubna. Slavostního zahájení se účastnili mimo jiné i patronka sdružení Jitka Čvančarová, olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner nebo poslanec PSP ČR Martin Novotný

Kalendáře a bloky 12 plus 12, které obsahují fotografie z výstavy, si můžete nyní zakoupit v Olomouci na dvou místech: 

- Café Seneca, 1. patro galerie Šantovka 

- Informační centrum Olomouc, Horní náměstí, Olomouc

5img_0683.jpg

3. etapa: BRNO - náměstí Svobody

Květen stráví výstava velkoformátových fotografií 12 plus 12 v Brně. 28. dubna v 16 hodin na náměstí Svobody zahájila vernisáž 3. etapy výstavy ředitelka DEBRA ČR Alice Brychtová spolu s patronkou organizace Jitkou Čvančarovou. Výstavu v Brně přivítal také starosta městské části Brno - střed, Libor Šťástka. Velmi nás potěšila účast dvou pacientů s nemocí motýlích křídel, Tomáše a Davida.

Výstava bude na náměstí Svobody v centru Brna umístěna do 28. května 2014.

4. etapa: PRAHA - park Kampa 

Do 30.6. najdete výstavu v parku Kampa. Přijďte si ji prohlédnout i vy!

debra-cr-na-dnech-lidi-dobre-vule-na-velehrade-predstavila-nemoc-motylich-kridel-originalne_1407752128.jpg

5. etapa: Velehrad 

Na Velehrad dorazila osvětová výstava o životě s nemocí motýlích křídel spolu se Dny lidí dobré vůle. DEBRA ČR se akce účastnila, jako jedna za tří vybraných organizací, které byly na letošní Cyrilometodějské pouti podpořeny. Návštěvníkům Velehradu byla výstava fotografií přístupná ve Stojanově gymnáziu celý červenec. Pro ty, kteří se při Dnech lidí dobré vůle rozhodli pacienty s nemocí motýlích křídel podpořit i finančně, připravila DEBRA originální možnost. Zakoupením skvělé kávy v originální Ostnaté kolokavárně.

motylci-pro-pacienty-melnik.jpg

6. etapa: Mělník

V úterý 12. srpna v 16.00 hodin byla zahájena výstava 12 plus 12 před Masarykovým kulturním domem v Mělníku. Vernisáž byla obohacena hudebním vystoupením Milli Janatková. S velkým zájmem se setkal také prodej keramických motýlků na podporu pacientů s EB. Své motýlky vyrobila i pacientka s nemocí motýlích křídel, osmiletá Markétka a patronka DEBRA ČR, Jitka Čvančarová, která se akce osobně účastnila. I sem dorazila Ostnatá kavárna na kolech, která nabídla občerstvení i další možnost podpořit pacienty s EB.

O dalším putování výstavy vás budeme informovat.

Těšíme se na vaši návštěvu a váš zájem!

klinicke-eb-centrum-a-o-s-debra-cr-poradaji-dborny-seminar_1398168652.jpg

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.