Debra ČR

Rozsviťte s námi Prahu

21. 11. 2018

Už 12 let společně se svými posluchači rozdává Hitrádio City radost a pomáhá. I letos společně rozsvítí Prahu. Tentokrát pro pacienty s nemocí motýclích křídel. Každý může mít svou žárovku a každý může pomáhat. Zapojte se i vy do unikátního projektu Hitrádia City a pomozte lidem s nemocí motýlích křídel získat kvalitní ošetřovací materiály na jejich křehkou a extrémně zranitelnou kůži. 

rozsvitte_s_nami_prahu.jpg

Stejně jako v minulých letech si i letos s laskavým souhlasem hlavního města Prahy tým hitrádia City vypůjčí tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí a jeho žárovky. Každý tak má možnost „sponzorovat” svou žárovku za cenu jedné DMS. A následně si může svou žárovku symbolicky rozsvítit na webové stránce rozsvittesnamiprahu.cz a zapsat se do seznamu dárců. V uplynulých letech se do projektu zapojily tisíce Pražanů. Věříme, že letos jich bude díky vám ještě více.

Jak na to?

Stačí napsat DMS, tedy dárcovskou SMS ve tvaru: DMS ZAROVKA 30 nebo DMS ZAROVKA 60 nebo DMS ZAROVKA 90, a to podle ceny, kterou si vyberete. Svoji DMS odešlete na číslo 87777. Cena DMS 30 činí 30 korun, cena DMS 60 činí 60 korun, cena DMS 90 činí 90 korun. Charitativní organizace DEBRA ČR obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

Vše o DMS se dozvíte na www.darcovskasms.cz, službu provozuje Fórum dárců a technicky zajišťuje ATS Praha.

Každý, kdo odešle dárcovskou SMS, si může svoji žárovku rozsvítit na stránkách rozsvittesnamiprahu.cz

Jednoduchý návod na to, jak rozsvítit sponzorovanou žárovku, obdržíte krátce po odeslání DMS na svůj mobilní telefon v podobě SMS zprávy.

Poté už jenom stačí zapsat na určené místo příslušný kód a sponzorovaná žárovka se rozsvítí. Můžete se zde zapsat do seznamu všech dárců a poslat ostatním vzkaz.


Celý charitativní projekt vyvrcholí o prvním adventním víkendu, a to v sobotu 1. prosince, kdy se bude na Staroměstském náměstí rozsvěcet vánoční strom. Program na místě začně v 17:00 akustickým koncertem skupiny Slza a zakončí jej rozsvěcení v 17:30.

Každý ročník má své patrony z řad známých osobností. V případě Debry a pacientů s nemocí motýlích křídel, byla volba těchto patronů jasná - Jitka Čvančarová, Liběna Rochová a Musa jsou s pomocí lidem s nemocí motýlích křídel neodmyslitelně spjati. Všichni tři pacienty a jejich rodiny osobně znají a intenzivně se zasazují o jejich podporu a získání respektu ve společnosti.

Výtěžek z akce Rozsviťte s námi Prahu letos pomůže lidem s nemocí motýlích křídel získat kvalitní ošetřovací materiály. Přestože, i díky soustavné práci organizace DEBRA ČR a její odborné garantky prim. MUDr. Hany Bučkové, Ph.D., u nás pojišťovny proplácejí stále více ošetřovacích materiálů pro tuto vzácnou diagnózu, musí rodiny s nemocí motýlích křídel vynakládat tisíce korun na desinfekce, masti, krémy, obvazy a tzv. atraumatické krytí. S těmito náklady pomáhá DEBRA ČR prostřednictvím veřejné sbírky. V loňském roce zakoupila DEBRA ČR ošetřovací materiál za 970 000 Kč.

Nemoc motýlích křídel představila posluchačům Hitrádia City paní primářka Bučková:

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.