Debra ČR

Setkání v ZOO parku v Zelčíně

27. 08. 2004

Dne 28.8.2004 se uskutečnilo první neformální setkání pacientů s EB a jejich rodinami. Odehrálo se v Zelčíně u Mělníka, kde vzniká sympatický ZOO park. Sešlo se nás oproti očekávání velmi málo, ale i přes to jsme si udělali hezký den.

Sešli jsme se kolem desáté hodiny a dali si tak hodinku na vydechnutí po cestě. Káva a koláč nám dodaly dost síly na prohlídku ZOO, kterou nás provedl majitel Ing. Roman Frýdl. Všichni přivezli ovoce, zeleninu a tvrdý chléb pro zvířátka, tak jsme mohli buď sami krmit, nebo přihlížet, jak nebezpečná zvířata zkušeně krmí Roman. Všechny nás velice zaujalo chování opic makaka a jejich výběr z pestrého jídelníčku. O všech zvířatech jsme se dozvěděli, kdo co potřeboval.

Čekání na oběd si děti zkrátily kreslením, hraním pexesa a neúnavným pozorováním různých zvířat. Rodiče si mohli odpočinout, protože všem dětem se podle potřeby věnovalo pět dobrovolnic. Dospělí si před obědem povídali s redaktorem MF Dnes, který napsal z našeho setkání krátkou reportáž, jež vyšla 30.8.2004 ve Středočeské příloze MF Dnes.

Po vydatném a chutném obědě, který pro nás připravil Roman Frýdl s manželkou, jsme se všichni stali nadšenými diváky jízd na ponících. Všechny děti měly možnost svézt se na poníkovi jménem Adélka. Tři z pěti to s nesmírnou radostí přijaly a snad nebýt jiných zájemců, jezdí tam doteď. Jak Petrušce, tak Kačence se ježdění moc líbilo a obě se nám svěřily, že mají koně moc a moc rády, což však bylo vidět i bezeslov.

Následující dvě hodinky nám zpříjemnil pan Štros z Mělníka, který u táboráku hrál a zpíval písničky takové, že jsme si zazpívali všichni – od nejmladších po nejstarší. S přibývajícím časem rostla i únava některých z nás a nastal pomalu čas se rozloučit.

Všichni, jak jsme byli v Zelčíně se uvidíme zase v listopadu na druhém sjezdu DebRA ČR – tak zněl slib na rozloučenou.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.