Debra ČR

Starožitníci pomohli lidem s nemocí motýlích křídel

22. 11. 2014

23. listopadu 2014: Více než dvacet tisíc korun mezi sebou vybrali starožitníci během podzimního veletrhu Antique. Výtěžek sbírky využije organizace DEBRA ČR na pomoc lidem, kteří trpí vzácnou a nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. Dobročinné sbírky jsou tradiční součástí prodejních veletrhů starožitností, které pořádá Asociace starožitníků ČR jednou za půl roku v Praze na Novoměstské radnici.

„Každý rok zvažujeme, kam svou podporu nasměrujeme. V organizaci DEBRA ČR jsme našli spolehlivého a aktivního partnera, který pomáhá na správném místě a na profesionální úrovni. Tradici charitativních sbírek mezi našimi členy a dalšími vystavujícími starožitníky chceme zachovat i do příštích let,“ komentoval sbírku prezident Asociace Ing. Jan Neumann.

Spolupráci obou organizací ocenila i dlouholetá patronka DEBRA ČR, herečka Jitka Čvančarová: „Pomoci Asociace starožitníků si jako patronka DEBRA velmi vážím. Veletrh je pro nás současně místem, kde můžeme opět o něco zvýšit povědomí o nemoci motýlích křídel, kterou odborníci považují za jedno z nejkomplikovanějších onemocněni vůbec," říká Jitka Čvančarová a dodává: "Osobně navíc veletrh Antique znám, protože mám staré věci, které mají duši, velmi ráda. I když nejsem vyloženě sběratel, starožitnosti mají u mě doma své nezastupitelné místo."

Více informací o Asociaci starožitníků a veletrhu Antique na webových stránkách www.asociace.com

Krásnou částkou 20 200 Kč můžete vidět na transparentním účtu veřejné sbírky. Z těchto financí jsou přímo podporováni pacienti s nemocí motýlích křídel. Asociaci starožitníků ČR za tuto podporu mnohokrát děkujeme!

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.