Debra ČR

Tramvaj s motýlími křídly v ulicích Brna

23. 09. 2019

Pacientská organizace DEBRA ČR slaví 15 let. Péče o lidi nemocí motýlích křídel se stále rozvíjí a modernizuje, ale jede pořád ve stejných kolejích. Stejně jako tramvaje Dopravního podniku města Brna, který slaví v tento rok 150 let od svého vzniku. Právě tyto paralely svedly dvě významné brněnské organizace ke společným oslavám.

Nádherný dárek pacientům s nemocí motýlích křídel darovali Dopravní podnik města Brna a společnost HARTMANN - RICO a tím je právě tato „motýlí“ tramvaj. O výzdobu tramvaje se postarali sami pacienti s nemocí motýlích křídel a Refresh.cz Na první vyjížďku z vozovny se DEBRA tramvaj vypravila v sobotu 31. 8. na #Streetparty150, kde se v 15 hodin a 15 minut představila široké veřejnosti. Přivítala ji zde i primátorka města Brna, JUDr. Markéta Vaňková. Slavnostní křest tématické tramvaje, která bude po dobu jednoho roku v Brně připomínat, jak je důležitá pomoc a podpora lidem s nemocí motýlích křídel, proběhl ve středu 4. 9. za přítomnosti vzácných hostů. Nechyběli mezi nimi paní primářka Bučková, která je zakladatelkou DEBRA ČR, zástupci Doprvního podniku města Brna, pan Marek Třeška, ředitel společnosti Hartmann-Rico, která se na vzniku tramvaje podílela, pan radní města Brna Jaroslav Suchý a v neposlední řadě "malý Motýlek" Ema s rodiči a zástupci médií. Své patnáctiny oslaví DEBRA ČR i benefičním koncertem Tomáše Kluse, který se uskuteční 11.9. v divadle Husa na provázku. Výtěžek ze vstupného je celý věnován na financování projektů, kterými DEBRA ČR efektivně zvyšuje kvalitu života svých pacientů.

Za 15 fungování provedla DEBRA ČR spolu se specializovaným klinickým EB Centrem při FN Brno doslova revoluci v péči o lidi s tzv. nemocí motýlích křídel. Pacientům se věnují odborníci klinického EB Centra ve FNBrno už od roku 2001. O tři roky později, po založení organizace DEBRA ČR, byla zajištěna komplexní péče o pacienty s tímto vzácným onemocněním. Právě komplexnost, systematičnost a široké spektrum služeb umožňuje organizaci DEBRA ČR pomáhat na vysoké, doslova světové úrovni. #debra15leta

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.