Debra ČR

Účast DEBRA ČR a EB Centra na kongresu DEBRA INTERANTIONAL 2013 v Itálii

21. 09. 2013

Podobně jako tomu bylo v předchozích letech se i letos se o. s. DEBRA ČR zúčastnilo mezinárodní kongresu DEBRA International, který se konal v Římě. Tématem letošního kongresu byla lékařská péče v oblasti gastroenterologie a výživy.

Kongres se konal v Římě ve dnech 20. - 22. 9. 2013 a účastníly se ho MUDr. Alena Havlíčková (odborník na EB problematiku v oblasti dětské gastroenterologie. Gastroenterolog, pediatr, Klinické EB Centrum, FN Brno a Ing. Bc. Gabriela Janíčková (nutriční terapeut, DEBRA ČR, Klinické EB Centrum, FN Brno)

Součástí konference byli, kromě přínosných přednášek a kazuistik, taktéž praktické semináře a workshop, který vedl tým zkušených nutričních terapeutů z Velké Británie, který byl zaměřen na praktické řešení nutričních problémů a předcházení malnutrice u pacientů s onemocněním epidermolysis bullosa congenita. S kolegy nutričními terapeuty z Velké Británie se nám podařilo navázat kontakt a blízkou spolupráci. Věřím, že tato spolupráce vzhledem ke zkušenějším odborníkům na problematiku EB a výživy bude pro naše pacienty velmi přínosná. Po návratu z kongresu byl do Klinického EB Centra v Brně ve zaveden po vzoru zahraničních kolegů dotazník na zjišťování rizika malnutrice a dalších komplikací. Vzhledem k novinkám a informacím, které bylo možno získat od předních odborníků na tuto problematiku byl tento kongres velmi přínosný a neocenitelný.

debra_international_2013.png

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.