Debra ČR

Večer plný hudby aneb i tak se dá pomáhat

06. 10. 2004

**Benefiční koncert pro DEBRA ČR vynesl více než třicet tisíc **

vecer-plny-hudby-aneb-i-tak-se-da-pomahat_1410531697.jpg

Pobavit se a přispět na dobrou věc mohli všichni, kteří navštívili úterní benefiční koncert pořádaný Spolkem mediků Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Metro Music Clubu. Všechny peníze, které se vybraly, ať už na dobrovolném vstupném nebo na drobném občerstvení, věnoval spolek občanskému sdružení DEBRA ČR, které pomáhá zvyšovat kvalitu života lidí, kteří trpí onemocněním známým jako nemoc motýlích křídel.

Brno – Úterní večer patřil v hudebním klubu Metro Music Bar benefičnímu koncertu pro občanské sdružení DEBRA ČR, jež byl součástí projektu Spolku mediků Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Večer plný hudby aneb i tak se dá pomáhat. Program večera sestavili organizátoři z vystoupení studentů nejenom lékařské fakulty, ale například také fakulty pedagogické nebo ekonomické. Vrcholem akce bylo vystoupení zlínské kapely Mistake. Na pódium se rovněž představila Olga Joklová, která trpí vzácným vrozeným puchýřnatým onemocněním kůže, takzvanou nemocí motýlích křídel.

Říjnový koncert byl už třetí akcí, kterou Spolek mediků jako Večer plný hudby pořádal. I přesto však měl jedno prvenství – za celý večer se vybralo přes třicet tisíc korun, což je více než za předchozí dvě akce dohromady. Šek přebrala ředitelka občanského sdružení DEBRA ČR Alice Brychtová, která neskrývala nadšení: „Je to neskutečná částka, všem vám moc děkuji,“ a dodala, že peníze poputují na transparentní účet sdružení.

Akce se poprvé konala v klubu Metro Music Bar, což mělo pravděpodobně také vliv na počet lidí, kteří se na koncert přišli pobavit a také přispět na dobrou věc. Jedním z nich byl Petr Šmíd, student architektury na Vysokém učení technickém v Brně. „Těmto typům projektů fandím, jsem rád, že jsem mohl přispět, a obdivuju lidi, kteří se do organizace takové akce pustí. Není to jistě nic lehkého,“ chválil organizátory. Že příprava není legrace, přiblížila také autorka projektu Veronika Sněhotová. „Nejzákladnější je samozřejmě sehnat interprety a dát dohromady program tak, aby zaujal publikum. Neméně podstatné je ale také najít vhodné zázemí, zvukaře, grafika a mnoho dalšího,“ uvedla.

Doposud se Večery plné hudby konaly vždy jednou za semestr. Kvůli časové vytíženosti a náročnosti příprav je však tento projekt v ohrožení. „Většina z nás je v pátém ročníku, takže bychom byli rádi, aby mladší kolegové v našem úsilí pokračovali a pracovali na projektu. Nechceme, aby s ukončením našeho studia zanikl,“ dodala Sněhotová.

Zdroj: muniMEDIA

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.