Debra ČR

Velké poděkování žákům i učitelům ze ZŠ Školní, Vrchlabí

11. 04. 2012

V úterý 12. dubna byla DebRA ČR pozvána, aby formou přednášky představila zástupcům tříd ze ZŠ Školní ve Vrchlabí, náplň práce a služby, které poskytuje klientům trpícím nemocí motýlích křídel. Akce se za o.s. DebRA zúčastnily sociální pracovnice Lada Dlapková a Anita Gaillyová a nutriční terapeutka Gabriela Mrázková, které žákům popsaly dennodenní úskalí pacientů trpící nemocí EB. V diskuzi, která byla po přednášce, pak měli žáci možnost se dotázat, na to, co je zajímá. Velmi nás překvapil aktivní zájem o problematiku EB ze strany školáků, kteří nás zahrnovali velmi zajímavými dotazy. Velice oceňujeme také aktivní a laskavý přístup vedení školy a pana ředitele.

Žáci školy nám předali šek na částku 66 136 Kč, které DebRA ČR použije pro účely terénního sociálního poradenství pro pacienty s EB. Tuto částku, která je výtěžkem z prodeje vlastnoručních výrobků na Vánočních trzích vybrali žáci v rámci projektu „Učíme se pomáhat potřebným“. Tento projekt škola pořádá již 9. rokem. Jsme velmi vděční a děkujeme za všechny klienty o.s. DebRA ČR, že se takto podílejí na zkvalitňování a naplňování potřeb pacientů s EB.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.